Search icon

Stranger Things 4 – wiemy już kiedy odbędzie się premiera!

22.11.2021 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Stranger Things 4 – wiemy już kiedy odbędzie się premiera!
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
5/5 - (1 vote)

Już wkrótce będziemy mogli śledzić dalsze losy bohaterów popularnego amerykańskiego serialu telewizyjnego Stranger Things. Akcja tego horroru science fiction stworzonego przez braci Duffer rozpoczyna się w 1983 roku i toczy się w małym miasteczku Hawkins w stanie Indiana w Stanach Zjednoczonych.

Odkąd Stranger Things po raz pierwszy pojawił się na Netflixie, dostarczył widzom na całym świecie mnóstwo emocji. Z każdym sezonem serial stawał się coraz bardziej wciągający i intrygujący. Fani horroru z niecierpliwością czekają na kolejny sezon Stranger Things 4. Kiedy premiera odbędzie się na Netflix? Dlaczego na czwartą część trzeba było czekać aż dwa lata? Odpowiedzi znajdziesz w dalszej części naszego artykułu.

Serial Stranger Things – o czym jest ten intrygujący horror?

Potrzebujesz szybkiego przypomnienia, o czym były poprzednie sezony? Oto krótkie streszczenie losów bohaterów serialu (uwaga na spoilery!)

Pierwszy sezon – początek fenomenu Stranger Things

Pierwszy sezon trafił na Netflix w lipcu 2016 roku. W małym miasteczku Hawkins, gdzie każdy zna każdego, osobliwy incydent rozpoczyna łańcuch niepokojących wydarzeń, prowadzących do zaginięcia dziecka. Will Byers znika w pobliżu ściśle tajnego laboratorium rządowego. Na jego poszukiwania wyrusza wiele osób, w tym jego matka (Joyce), brat (Jonathan), przyjaciele (Mike, Dustin i Lucas), szef policji (Jim Hopper).

Mroczne agencje rządowe i złowrogie siły nadprzyrodzone zbiegają się w miasteczku, podczas gdy kilku mieszkańców zaczyna rozumieć, że dzieje się coś więcej, niż można dostrzec na pierwszy rzut oka. Sprawy jeszcze bardziej się komplikują, gdy do historii wkracza mała dziewczynka z ogoloną głową, która posiada nadprzyrodzone telekinetyczne i telepatyczne moce. Losy mieszkańców miasteczka podbiły serca milionów widzów na świecie.

Drugi sezon – historia nabiera rozpędu

W drugim sezonie, który pojawił się na Netflix w 2017 roku, mroczna historia jest kontynuowana. Po prawie roku od dziwnego zniknięcia Willa życie w Hawkins wcale nie wróciło do normy. Nadprzyrodzone siły po raz kolejny zaczynają wpływać na miasto – coś niszczy plony lokalnym farmerom. Pojawiają się nowe postacie, a także nowe … potwory.

Trzeci sezon – nastoletnia nostalgia

Trzeci sezon, którego premiera na Netlixie odbyła w 2019 roku, nie odbiega tematycznie od poprzednich. Tak samo jak wcześniejsze sezony Stranger Things to nostalgia lat 80-tych, szalone potwory i pełne hormonów nastolatki. Jest rok 1985 i wszyscy dobrze się bawią podczas wakacyjnej przerwy. Niestety dla Hawkins, pewne skrywane tajemnice wydostają się na powierzchnię, a mrok zaraża wszystkich.

Stranger Things: czemu tak długo czekamy na sezon 4?

Dla setek milionów widzów z całego świata oczekiwanie na czwartą serię Stranger Things ciągnęło się w nieskończoność. Dlaczego musieliśmy czekać na czwarty sezon aż dwa lata?

Złożyło się na to kilka czynników. Po pierwsze pandemia uderzyła dokładnie w momencie, gdy na początku 2020 roku filmowanie nabierało rozpędu. Produkcja została zamknięta na kilka miesięcy, a kiedy znów ruszyła, nowe obostrzenia sprawiły, że proces kręcenia filmu był jeszcze wolniejszy. Jednak twórcy wyjaśniają, że nie tylko Covid miał wpływ na opóźnienia. Producent Levy wyjaśnił Steve’owi Weintraubowi z Collider podczas wywiadu:

“Tak bardzo jak boli naszych widzów, że minęło tyle czasu, zaufajcie mi, że mnie Matta, Rossa (twórców serialu) boli to jeszcze bardziej. Jest to spowodowane kombinacją lockdownu COVID, wolniejszego tempa kręcenia filmów podczas obostrzeń, koniecznych podcas pandemii, a także faktu, że naszym postanowieniem jest, aby Sezon 4 był zdecydowanie – i mam na myśli, zdecydowanie, zdecydowanie – najbardziej ambitnym z sezonów.”

Twórcy zapewniają wszystkich fanów, że naprawdę warto czekać na Stranger Things 4. Zapowiedź zdradza nam, że akcja wychodzi poza Hawkins. Jest to więc pierwszy sezon, w którym zdjęcia są kręcone w wielu lokalizacjach.

W świetle obecnych restrykcji to również spowolniło prace nad serialem. Kolejnym powodem jest to, że horror jest tworzony przez małą grupę ludzi, nie jest to duża milionowa produkcja. Bracia Duffer mogą wyreżyserować określoną liczbę odcinków każdego roku.

Stranger Things 4 data premiery – kiedy się odbędzie?

Netflix nie potwierdził jeszcze dokładnej daty premiery, ale teaser opublikowany 6 listopada zapowiadał, że czwarty sezon pojawi się latem 2022 roku. Podano również listę tytułów dla każdego z dziewięciu nadchodzących odcinków: 

  1. The Hellfire Club/Klub Ognia Piekielnego
  2. Vecna’s Curse/Klątwa Vecny
  3. The Monster and the Superhero/Potwór i superbohaterka
  4. Dear Billy/Drogi Billy
  5. The Nina Project/Projekt Nina
  6. The Dive/W głąb
  7. The Massacre at Hawkins Lab/Masakra w laboratorium
  8. Papa/Tata
  9. The Piggyback/Na gapę

Gdzie zatem będzie się toczyć akcja nowej serii Stranger Things 4? Jeden ze zwiastunów zdradza, że akcja sezonu czwartego po części przeniesie się do Rosji, gdzie wylądował Hopper. Ale nie będziemy zdradzać więcej, z niecierpliwością czekamy na pierwsze odcinki, aby znowu przeżyć emocje w towarzystwie grupki dzieciaków, niewyjaśnionych historii i nadprzyrodzonych mocy.

Może Cię zainteresować:

Copywriter, podróżniczka, miłośniczka nowych technologii. To człowiek orkiestra - lubi podejmować się ciągle nowych wyzwań. Na co dzień związana ze światem kryptowalut, psychologii, dietetyki, filozofii wschodniej, neurobiologii. Prywatnie pasjonatka gadżetów technologicznych, lubi wyszukiwać, testować i sprawdzać nowe urządzenia.