Search icon

Zwiastun serialu „1899” z Maciejem Musiałem w obsadzie. Zapowiada się nieźle!

07.06.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiastun serialu „1899” z Maciejem Musiałem w obsadzie. Zapowiada się nieźle!
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Netflix Geeked Week było okazją do zaprezentowania szerszej publiczności zwiastuna 1899 serialu twórców kultowego Dark, w którym zobaczymy m.in. Maćka Musiała. Co już wiemy o tytule, który jeszcze w tym roku trafi do biblioteki Netflixa?

1899 – zwiastun nowego serialu Netflixa

Trailer 1899 Netflixa przenosi nas w czasie do schyłku XIX wieku. Trafiamy na statek z imigrantami, zmierzającymi z Londynu do Nowego Jorku.

Jak głosi oficjalny opis produkcji, jego pasażerowie reprezentują różne środowiska i narodowości, ale wszyscy mają te same marzenia i nadzieję na odmianę losu w nowym stuleciu oraz nowe życie za granicą. Gdy niespodziewanie na otwartym morzu napotykają drugi statek, który od miesięcy uważano za zaginiony, zdarzenia przybierają nieoczekiwany obrót. To, co znajdują na pokładzie drugiego statku, zamieni ich podróż do ziemi obiecanej w przypominającą koszmar łamigłówkę, w której skupiają się tajemnice przeszłości łączące wszystkich bohaterów.

Czy możemy oczekiwać powtórki z podróży w czasie, z których znany jest Dark? Twórcy w wywiadzie dla Deadline rozwiali wszelkie wątpliwości w tym zakresie:

Nie powtarzamy się, naprawdę tego nie lubimy, ale to będzie zabawna zagadka dla widzów. Wracamy do naszych tajemniczych korzeni – zdradził Odar.

Na pewne punkty wspólne wskazał zaś Friese, mówiąc:

Wszyscy pasażerowie statku podróżują z sekretami, których nie chcą ujawnić. To znów będzie przypominać układankę.

Thriller z elementami horroru ma rozegrać się na łamach 8 odcinków. Nagrywano go pod Berlinem; w prace nad tytułem zaangażowano zaś międzynarodową ekipę.

Oprócz Maćka Musiała, dla którego będzie to już kolejny udział w produkcji Netflixa (1983, Wiedźmin), obsada 1899 prezentuje się następująco:

Emily Beecham, Aneurin Barnard, Andreas Pietschmann, Miguel Bernardeau, Lucas Lynggaard Tonnesen, Rosalie Craig, Clara Rosager, Maria Erwolter, Yann Gael, Mathilde Ollivier, Jose Pimentao, Isabella Wei, Gabby Wong, Jonas Bloquet, Fflyn Edwards, Alexandre Willaume i Anton Lesser.

Kiedy premiera 1899?

Dokładna data premiery 1899 wciąż nie jest znana. Pewnym jest jednak, że tytuł zasili bibliotekę Netflixa jeszcze w tym roku.

Źródło: Netflix, Deadline

Zobacz także:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.