Rebel Moon na pierwszym zwiastunie. Kosmiczne widowisko Netflixa z rozmachem godnym Star Wars

24.08.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Rebel Moon na pierwszym zwiastunie. Kosmiczne widowisko Netflixa z rozmachem godnym Star Wars
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Po pierwszych zdjęciach przyszła pora na oficjalny zwiastun “Rebel Moon”. Pierwotnie tytuł ten miał być częścią świata “Gwiezdnych Wojen”, ale koniec końców zapoczątkuje niezależne uniwersum, a oczekiwania co do niego są naprawdę duże. Czy produkcja Netflixa dorówna epickiej “Diunie”? 

Rebel Moon – 1. zwiastun filmu Zacka Snydera 

Najnowsze dzieło Zacka Snydera (“300”, “Watchmen. Strażnicy”, “Człowiek ze stali”) –”Rebel Moon” – zmierza na Netflixa, a my właśnie otrzymaliśmy jego pierwszą zapowiedź. Zwiastun superprodukcji ukazuje eskalujące napięcie, którego konsekwencje odczuje cała galaktyka. W oficjalnym opisie filmu czytamy: 

Gdy spokojnej kolonii na skraju galaktyki zagrażają potężne armie, największą nadzieją na przetrwanie mieszkańców staje się żyjąca wśród nich tajemnicza Kora (Sofia Boutella). Mając za zadanie znaleźć wyszkolonych wojowników, którzy zjednoczą się z nią w walce, Kora zbiera grupkę outsiderów, powstańców, wieśniaków i wojennych sierot z różnych światów, których łączy potrzeba odkupienia i zemsty. W bitwie o losy galaktyki powstaje nowa armia bohaterów.

Pierwsze kadry tej epickiej opowieści prezentują się następująco:

Warto w tym miejscu nadmienić, że dwie nadchodzące premiery filmowe (tytuł został podzielony na 2 części) to dopiero początek dalekosiężnych planów Snydera, który w realizacji swojego najnowszego projektu stworzy całe, filmowo-serialowe uniwersum. Biorąc pod uwagę zaangażowanie Netflixa, który na produkcję “Rebel Moon” przeznaczył 166 milionów dolarów, wiąże on z tytułem spore nadzieje. 

Rebel Moon – obsada i twórcy 

W obsadzie znaleźli się m.in.: Sofia Boutella, Anthony Hopkins, Charlie Hunnam, Djimon Hounsou, Doona Bae, Ray Fisher, Cary Elwes, Corey Stoll, Michiel Huisman oraz Stuart Martin.

Stojący za reżyserią Snyder jest również – obok Shaya Hattena (“John Wick 3”, “John Wick 4”, “Armia umarłych”) – twórcą scenariusza do filmu.

Kiedy premiera?

Ze względu na ponad 3-godzinny metraż “Rebel Moon” rozbito na dwa filmy. Pierwszy z nich, o podtytule „Dziecko ognia” zasili bibliotekę Netflixa 22 grudnia tego roku. Drugi – „Zadająca rany” – dołączy zaś do niego 19 kwietnia 2024 roku.

W planach jest też dłuższa wersja reżyserska tytułu, stworzona z myślą o dorosłej widowni. Na ten moment nie ujawniono jednak daty jej premiery.

Źródło: Gamescom 2023, Netflix

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.