#BringBackAlice – tajemnicze zaginięcie influencerki w polskim serialu HBO Max. Pierwszy zwiastun

07.03.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
#BringBackAlice – tajemnicze zaginięcie influencerki w polskim serialu HBO Max. Pierwszy zwiastun
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Niespodziewanie serwis HBO Max obwieścił premierę nowego polskiego serialu oryginalnego. Mowa o „#BringBackAlice”, który na platformie zadebiutuje wiosną tego roku. Tytuł osadzono w konwencji thrillera młodzieżowego, w którego centrum znalazł się wątek owianego tajemnicą zaginięcia. Zobaczcie pierwszy zwiastun! 

#BringBackAlice – nowy polski serial oryginalny od HBO Max

Jak wiadomo, HBO Max miało zrezygnować z inwestycji w kolejne polskie filmy i seriale. Wtem niespodziewanie dowiedzieliśmy się jednak, że na jego łamach zadebiutuje nowa polska seria młodzieżowa – “#BringBackAlice”. Co więcej, jej premiery możemy oczekiwać już wkrótce! 

Na tę chwilę można jedynie snuć domysły, co stało za taką decyzją, a najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest ten o zaawansowanym etapie produkcji w momencie zmiany strategii platformy VOD

#BringBackAlice - kadr 1.

#BringBackAlice – o czym opowie nowość HBO Max?

Trójmiejska społeczność jest wstrząśnięta zaginięciem popularnej influencerki – Alicji Stec (Helena Englert). Po roku intensywnych poszukiwań, nastolatka zostaje odnaleziona w tajemniczych okolicznościach. Niestety internetowa idolka i dziewczyna z tzw. dobrego domu, niemal nic nie pamięta. Ze strzępków informacji, niepokojących flashbacków i fragmentarycznych wspomnień próbuje odtworzyć przeszłość. Nie wszyscy jednak wierzą, że straciła pamięć…

– głosi oficjalny opis “#BringBackAlice”.

Wątpliwości co do jej wiarygodności nawarstwiają się wraz z informacją, że w dniu jej zaginięcia przepadła bez śladu także inna nastolatka – Wera. Podejrzane wydają się również napięcia nietypowe dla grupy najbliższych przyjaciół Alicji. Jaka tajemnica zwróciła ich przeciwko sobie? 

#BringBackAlice - kadr 2.

Obsada i twórcy #BringBackAlice 

W roli głównej “#BringBackAlice” zobaczycie Helenę Englert, którą możecie kojarzyć z tytułów, takich jak “Znaki” i “Wszystko dla mojej matki”. 

W obsadzie znaleźli się również Marieta Żukowska, Jowita Budnik, Katarzyna Gałązka, Marcel Opaliński, Mila Jankowska, Sebastian Del, Stanisław Linowski, Bartłomiej Deklewa, Vitalik Havryla, Natalia Iwańska, Adam Cywka, Marcin Stec oraz Sandra Drzymalska.

Serial wyreżyserował Dawid Nickel („Ostatni komers”), bazując na scenariuszu autorstwa Caleba Ransona, Marcina Kubawskiego i Miłosza Sakowskiego.

#BringBackAlice - kadr 3.

Zwiastun #BringBackAlice

Serial składać się będzie z sześciu odcinków. Twórcy przygotowali już pierwszy, krótki teaser produkcji. Zapewne im bliżej dnia premiery, tym więcej materiałów promocyjnych będziemy mogli zobaczyć. Na początek pierwszy zwiastun.

Kiedy premiera serialu? 

Tytuł zadebiutuje 14 kwietnia 2023 roku na HBO Max. 

Źródło: HBO Max

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.