Blue Eye Samurai – krwawa zemsta po japońsku. Zwiastun nowej animacji Netflixa

16.10.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Blue Eye Samurai – krwawa zemsta po japońsku. Zwiastun nowej animacji Netflixa
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Nowy serial animowany na Netflix – “Blue Eye Samurai” – doczekał się pełnego zwiastuna i daty premiery. Za intrygującym tytułem stoi scenarzysta “Logana” i “Blade Runner 2049”. 

Blue Eye Samurai – zwiastun nowej animacji Netflixa 

Nowy serial animowany dla dorosłych osadzono w odizolowanej od świata zewnętrznego Japonii okresu Edo. Tytułową bohaterką jest Mizu – mistrzyni miecza mieszanej rasy, która wbrew społecznym konwenansom wybiera niedostępną dla kobiet ścieżkę zemsty. Jej celem jest odszukanie i zabicie czterech białych mężczyzn, spośród których jeden może być jej ojcem i tym, który okrył ją hańbą. Aby tego dokonać, chowa swoją płeć i niebieskie oczy pod przebraniem. 

Podążając za zapowiedzią jednego z twórców “Blue Eye Samurai”, Michaela Greena:

Chcemy, aby ludzie się w tym zanurzyli, dali się porwać historii, poziomowi artyzmu i zapomnieli, że oglądają animację. Chcielibyśmy, aby stanowiło to odpowiedź na wszystkie zainteresowania. Jeśli lubisz »Wiedźmina«, animacje, »Grę o Tron«, »The Crown«, dramaty historyczne, »Zakochanego Szekspira« lub filmy Tarantino, w »Blue Eye Samurai« znajdziesz coś dla siebie.

Pierwszy zwiastun serialu jest już dostępny i trzeba przyznać, że są to niezwykle intensywne dwie minuty seansu:

Pojawiło się też kolejne wideo promujące tytuł:

Możecie zobaczyć też plakat produkcji:

Blue Eye Samurai - plakat

Blue Eye Samurai – obsada i twórcy 

Twórcami serii są Michael Green (“Logan: Wolverine”, “Blade Runner 2049”, “Herosi”) oraz Amber Noizumi. W oryginalnej ścieżce dźwiękowej swój udział mieli: Maya Erskine, George Takei, Masi Oka, Cary-Hiroyuki Tagawa, Brenda Song, Darren Barnet, Randall Park, Kenneth Branagh, Stephanie Hsu, Ming-Na Wen, Harry Shum Jr. i Mark Dacascos.

Kiedy premiera?

“Blue Eye Samurai” trafi na Netflixa 3 listopada i liczyć będzie 8 odcinków.

Źródło: Netflix

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.