Gdzie oglądać żużel w telewizji i internecie? Kto ma prawa do transmisji ligi polskiej i Grand Prix?

10.03.2023 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Gdzie oglądać żużel w telewizji i internecie? Kto ma prawa do transmisji ligi polskiej i Grand Prix?
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Wśród sportów motoryzacyjnych szczególne miejsce w sercu wielu naszych rodaków zajmuje żużel. Nie jest tajemnicą, że wielka w tym zasługa naszych zawodników, którzy od lat zajmują czołowe miejsca w tej dyscyplinie, wliczając w to tytuły mistrzowskie. Mocna liga, wielkie emocje, polscy żużlowcy znani na całym świecie – wszystko to sprawia, że wiele osób zastanawia się, czy jest to dyscyplina transmitowana w TV lub internecie? Gdzie oglądać żużel? Spróbujmy odpowiedzieć na to i wiele innych pytań!

Żużel – na czym polega ta dyscyplina sportowa?

Mimo iż żużel należy na świecie do kategorii niszowych dyscyplin sportowych, w Polsce jest niezwykle popularny. Mamy bowiem swoją ligę, a na terenie naszego kraju organizowane są zawody na najwyższym możliwym poziomie, w tym rangi mistrzostw świata. Nie dziwi więc, że transmisje żużlowe cieszą się tak dużym zainteresowaniem.

Żużel, inaczej, speedway, to jeden z najciekawszych sportów motoryzacyjnych. Rywalizacja sprowadza się w praktyce do wyścigów na specjalnie przygotowanych, owalnych torach. Zawodnicy ścigają się w tzw. biegach, a na każdy z nich składają się cztery pełne okrążenia wspomnianego toru.

żużel grand prix gdzie obejrzeć

Jazda odbywa się w kierunku przeciwnym do kierunku ruchu wskazówek zegara. To, co wyróżnia ten sport, to z pewnością specyficzna budowa samych motocykli, które nie posiadają ani hamulców, ani skrzyni biegów. Mamy więc do czynienia z bardzo ekstremalnym sportem, w którym decydujące znaczenie mają indywidualne umiejętności każdego z zawodników.

Nie można też nie wspomnieć o pracy całego zespołu, który przygotowuje sprzęt, ale i kwestiach organizacyjnych, w tym odpowiednim przygotowaniu toru, co przekłada się później na bezpieczeństwo żużlowców. Obecnie najlepszym żużlowcem globu jest po raz kolejny Polak, Bartosz Zmarzlik, a trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej zajął Maciej Janowski.

Gdzie oglądać żużel w telewizji?

Żużel – gdzie oglądać? To jedno z głównych pytań, jakie padają przed oraz w trakcie sezonu, który rozpoczyna się zazwyczaj w kwietniu, a kończy późną jesienią. Na całe rozgrywki składają się zarówno pojedynki krajowe, jak i rywalizacja międzynarodowa, w tym głównie światowe grand prix o tytuł mistrzowski. Wielu naszych rodaków chce wiedzieć, gdzie można oglądać rywalizację na torze i czy żużel nadaje np. telewizja naziemna?

Jak się okazuje, wiele zależy od tego, na jakich zawodach nam najbardziej zależy:

  • CANAL+ – PGE Ekstraliga, eWinner 1 Liga Żużlowa, 2 Liga Żużlowa oraz Indywidualne Mistrzostwa Polski,
  • Eleven Sports – Ekstraliga (sublicencja od Canal+),
  • Eurosport – Speedway Grand Prix,
  • TTV – Speedway Grand Prix,
  • TVP Sport – Speedway Euro Championship.

Warto śledzić na bieżąco program w poszukiwaniu żużlowych emocji. 

żużel gdzie oglądać
Fot. Łukasz Trzeszczkowski

Żużel – transmisje online w sieci

Żużel grand prix – gdzie obejrzeć w internecie? Czy może na Viaplay albo w innych serwisach? Można polecić aplikację player.pl, gdzie można skomponować pakiet zawierający stacje transmitujące poszczególne zawody żużlowe. To jednak niejedyne miejsce, w którym znajdziemy transmisje online żużla.

Pamiętajmy o tym, aby wybierać wyłącznie legalne transmisje, ponieważ wówczas mamy gwarancję najwyższej jakości obrazu, dźwięku i liczne udogodnienia.

Na tych platformach obejrzysz żużel online:

  • player.pl – możliwość wykupienia odpowiednich pakietów kanałów (np. Canal+, Eleven Sports czy Eurosport)
  • Canal+ Online – wszystkie mecze PGE Ekstraliga, eWinner 1 Liga Żużlowa, 2 Liga Żużlowa oraz Indywidualne Mistrzostwa Polski,
  • Eleven Sports – Ekstraliga (sublicencja od Canal+ na 2 wybrane mecze kolejki),
  • Eurosport Extra – Speedway Grand Prix,
  • Viaplay – eWinner 1 liga żużlowa (sublicencja od Canal+ na pokazywanie 2 meczów z każdej kolejki).

Dostęp do żużla, zarówno w wersji tv, jak i internetowej, jest na tyle szeroki, że każdy znajdzie coś dla siebie i będzie mógł na żywo śledzić poczynania swoich ulubionych zawodników czy drużyn. 

Może Cię zainteresować:

Świetnie zorganizowana i pełna pozytywnej energii. Mama dwójki szkrabów, która ceni sobie maksymalne ułatwianie codziennych obowiązków domowych. Artystka w kuchni, która serce oddała przepisom swojej prababci. Od czasu do czasu chętnie poznaje tajniki kuchni orientalnej.