Zrzut ekranu na Messengerze – jak włączyć powiadomienie?

10.02.2024 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Zrzut ekranu na Messengerze – jak włączyć powiadomienie?
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Alerty dotyczące zrzutów ekranu zwiększają bezpieczeństwo użytkowników platform mediów społecznościowych. Przez Facebooka tego typu funkcje również są stopniowo wprowadzane. Czy na Messenger widać zrzut ekranu? Jak sprawdzić, czy ktoś zrobił zrzut ekranu podczas rozmowy na Messengerze? Odpowiadamy na te pytania. W artykule wyjaśniamy także, jak obejść nową funkcję i zrobić zrzut ekranu na Messengerze bez powiadomienia o tym drugiej osoby.

Czy druga osoba widzi, że ktoś robi zrzut ekranu na Messengerze?

O ile główny panel Facebooka nie powiadamia użytkowników, kiedy ktoś zrobi zrzuty ekranu, Messenger został niedawno zaktualizowany pod tym kątem. W ramach tzw. czatów szyfrowanych można sprawdzić, czy ktoś zrobił zrzut ekranu znikającej wiadomości.

Jak włączyć widoczność zrzutów ekranu na Messengerze? 

Standardowo wiadomości w czatach szyfrowanych znikają po określonym czasie i nie można ich pobierać ani zapisywać.

Jak sprawdzić, czy ktoś zrobił zrzut ekranu? Aby otrzymywać powiadomienia o zrzutach ekranu na Messengerze, należy aktywować szyfrowane czaty i znikające wiadomości. Funkcja ta jest wprowadzana na Facebooku stopniowo i może nie być jeszcze dostępna dla wszystkich użytkowników.

Aby ją włączyć, należy:

  • zaktualizować aplikację Messenger do najnowszej wersji;
  • uruchomić aplikację Messenger;
  • wybrać czat z wybraną osobą;
  • kliknąć w ikonę trzech kropek i następnie wybrać zakładkę Prywatność i pomoc;
  • wybrać opcję Znikające wiadomości;
  • skonfigurować czas znikania wiadomości;
  • zatwierdzić przyciskiem Gotowe.

Od teraz każdy z użytkowników skonfigurowanego czatu będzie otrzymywać powiadomienie o zrzutach ekranu na Messengerze.

Jak zrobić zrzuty ekranu na Messengerze bez powiadomienia drugiej osoby?

Skoro wiemy już, jak sprawdzić, czy ktoś zrobił zrzut ekranu na Messengerze, warto omówić jeszcze możliwe sposoby na obchodzenie tej funkcji. Jednym z nich jest skorzystanie ze standardowego czatu, ponieważ w nim nie ma powiadomień o zrzutach ekranu na Messengerze.

Druga metoda, która pozwoli na wykonanie zrzutu ekranu przy aktywnej funkcji znikania wiadomości, została opisana na łamach Android Authority (wydawnictwo Authority Media poświęcone elektronice użytkowej i usługom cyfrowym).

Polega ona na:

  • włączeniu trybu samolotowego w telefonie;
  • zrobieniu zrzutu ekranem;
  • dezaktywacji trybu samolotowego.

Po skorzystaniu z tego sposobu alert o zrzutach ekranu Messenger dostanie tylko odbiorca wiadomości, natomiast jej nadawca nie dostanie powiadomienia. Alert nie zostanie przesłany nawet wtedy, gdy wyczyścimy pamięć podręczną w telefonie czy też ponownie włączymy komórkową transmisję danych.

Polecane telefony

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia biolog — antropolog, zawodowo od 2017 roku zajmuje się tworzeniem contentu dla różnych marek. Wcześniej pracowała w branży eventowej. Stara się dużo podróżować, przede wszystkim górskimi szlakami, kocha psy (najbardziej swojego setera szkockiego!), jest również miłośniczką gier planszowych oraz gier video, w szczególności z gatunku action-RPG.