Julia Roberts, Ethan Hawke i Mahershala Ali w apokaliptycznym thrillerze „Zostaw świat za sobą”

03.10.2023 |
| Clock Przeczytasz w < 1 Minuty
Julia Roberts, Ethan Hawke i Mahershala Ali w apokaliptycznym thrillerze „Zostaw świat za sobą”
Przeczytasz w < 1 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Na Netflixa zmierza jedna z jego najbardziej wyczekiwanych, tegorocznych premier – “Zostaw świat za sobą” z gwiazdorską obsadą w składzie: Julia Roberts, Ethan Hawke i Mahershala Ali. Jak apokaliptyczny thriller prezentuje się na 1. zwiastunie? Kiedy premiera?

Zostaw świat za sobą – zwiastun filmu Netflixa

“Zostaw świat za sobą” to oparta na powieści o tym samym tytule, niezwykle obiecująca produkcja oryginalna Netflixa, która zasłynęła gwiazdorską obsadą i ekipą twórców, po której można spodziewać się najlepszego. Wrażenia tego nie niweczy zaprezentowany właśnie pierwszy zwiastun thrillera, który rozpościera przed widzem wizję świata, spowitego przez apokaliptyczne widmo cyberataku: 

Rodzinne wakacje pewnej pary (Julia Roberts i Ethan Hawke) przybierają zupełnie nieoczekiwany obrót, gdy w nocy przybywa dwoje nieznajomych (Mahershala Ali i Myha’la) szukających schronienia po cyberataku, który z minuty na minutę coraz bardziej przeraża, zmuszając wszystkich do pogodzenia się z pozycją w pogrążającym się świecie.

– czytamy w oficjalnym opisie filmu. A tak prezentuje się ta historia na pierwszych, niepokojących kadrach. Trzeba przyznać, że twórcy skutecznie stopniują napięcie przed premierą:

Zostaw świat za sobą – obsada i twórcy 

W obsadzie produkcji znalazły się światowej sławy gwiazdy, w tym: Julia Roberts, Ethan Hawke i Mahershala Ali. Na ekranie partnerują im zaś m.in. Charlie Evans, Farrah Mackenzie i Myha’la.

Za tytułem stoi Sam Esmail (“Mr. Robot”, “Homecoming”, “Gaslit”), który jest jego reżyserem i scenarzystą. 

Kiedy premiera?

“Zostaw świat za sobą” na Netfliksie wyląduje 8 grudnia. Zanim jednak, trafi na wielkie ekrany. Jego światowa premiera będzie miała miejsce już za trzy tygodnie, na festiwalu AFI Fest w Los Angeles.

Źródło: Netflix

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.