Znamy już pierwsze wyniki testów Intel Arc A350M przeznaczonej dla laptopów

14.04.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Znamy już pierwsze wyniki testów Intel Arc A350M przeznaczonej dla laptopów
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

W Internecie można już znaleźć pierwsze testy układu graficznego Intel Arc A350M. Dedykowane GPU dla laptopów może okazać się bardzo ciekawą konkurencją dla podstawowych modeli kart Nvidii.

Powiększa się rodzina dedykowanych kart Intela dla laptopów

Układy graficzne Intel Arc są dużym krokiem naprzód w stosunku do wcześniej ofertowanych GPU. Karty graficzne Intela, zwykle zintegrowane, kojarzyliśmy dotąd z podstawową wydajnością, która pozwalała jedynie na pracę biurową, oglądanie filmów, czy przeglądanie Internetu. Aby uruchomić nieco bardziej wymagające gry i aplikacje niezbędne było wyposażenie się w zewnętrzną kartę graficzną.

Intel Arc to rodzina pełnoprawnych kart graficznych z wysoką wydajnością.

Nowy Intel Arc A350M jest modelem otwierającym gamę układów GPU i najtańszym z nich. Wciąż sprawi jednak, że wyposażony w niego laptop pozwoli uruchomić nawet nowe gry. Wykonane testy benchmarkowe pokazują, że nawet podstawowy Intel Arc idzie „łeb w łeb” z popularnymi kartami Nvidii i ATI.

Intel Arc A350M

Wydajność podstawowego układu GPU Intel Arc

Układ graficzny A350M posiada 4 GB RAM GDDR6. Nowy układ został przetestowany między innymi w benchmarku 3DMark. Do wykonania testów posłużył nowy notebook Samsung Galaxy Book 2 Pro, napędzany procesorem Intel Core i7-1260P.

Testy wykazały, że najtańszy Intel Arc bije na głowę zbierającą świetne recenzje, zintegrowaną kartę Intel Xe Graphics.

Intel Arc A350M okazał się również o 6-20% szybszy od ATI Radeona 680M. Testy wykazały także wydajność GPU zbliżoną do Nvidii GeForce GTX 1650 Max-Q. Od pełnoprawnego GTX 1650 układ Intela jest tylko nieznacznie słabszy. Jest jednak szybszy od karty GeForce MX570, która powinna wkrótce pojawić się na rynku.

Na jaką wydajność karty możemy więc liczyć w praktyce? Nowy, podstawowy układ Intela pozwoli komfortowo zagrać w nowe gry. W wymagających tytułach musimy liczyć się ze zmniejszeniem detali lub rozdzielczości. Wiele popularnych gier, jak GTA V, CS:Go, L.O.L., Wiedźmin 3, Fortnite, czy Fifa 22 uruchomimy na niej bez problemu.

Intel A350M pozwoli także na obróbkę grafiki i wideo, choć raczej w mniej wymagających programach. Bez problemu na takiej karcie obejrzymy natomiast film w rozdzielczości 4K.

Może zainteresują Cię także inne artykuły o nowościach

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.