Funkcja „Znajdź mój telefon” w Android 14 znajdzie nawet wyłączonego smartfona

27.08.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Funkcja „Znajdź mój telefon” w Android 14 znajdzie nawet wyłączonego smartfona
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Od lat trwa dyskusja o tym, który z systemów operacyjnych jest lepszy – Android czy iOS. Pewne jest jednak to, że twórcy obu systemów kopiują niektóre funkcje od konkurencyjnego rozwiązania co sprawia, że oba systemy choć inne, stają się do siebie coraz bardziej podobne. W Android 14 pojawi się bardzo potrzebna funkcja, która od lat dostępna jest w iOS.

Znajdowanie wyłączonego telefonu z Androidem

Warto już na początku wspomnieć o tym, że funkcja umożliwiająca lokalizowanie smartfona z systemem Android jest obecnie dostępna. Jej działanie jest jednak ograniczone, jeśli porównać ją z funkcjonalnością udostępnioną użytkownikom smartfonów marki Apple.

W smartfonach z Androidem w wersji 13 wyszukiwanie możliwe jest tylko wtedy, gdy urządzenie jest włączone. Sprawia to, że funkcja ta nie jest pomocna w przypadku, gdy utracony telefon jest rozładowany lub został skradziony, a złodziej wyłączył telefon.

iOS

Funkcja Znajdź mój iPhone, która zaimplementowana jest w systemie iOS daje taką możliwość. iPhone widoczny jest na mapie także wtedy, gdy został wyłączony lub bateria jest rozładowana.

Android 14 usprawni funkcję „Znajdź mój telefon”

Mishaal Rahman, specjalista od Androida opublikował informacje o tym, że w 14 wersji tego systemu funkcja związana z lokalizowaniem urządzenia zostanie znacznie ulepszona i będzie mogła działać tak samo jak w przypadku iPhone’ów.

Należy wiedzieć, że niemal każdy smartfon wykazuje aktywność nawet wtedy, gdy jest wyłączony lub ma rozładowaną baterię i wysyła informację o swoim położeniu za pośrednictwem technologii Bluetooth. Właśnie taką możliwość zyskają smartfony z nową wersją systemy Android.

Rahman twierdzi, że użytkownicy będą mieli możliwość ustawienia warunków, w których smartfon będzie mógł być lokalizowany. Do wyboru będą cztery opcje:

  • gdy smartfon jest wyłączony,
  • gdy jest poza zasięgiem sieci,
  • gdy jest w zasięgu sieci, w obszarach o dużym natężeniu ruchu,
  • gdy jest w zasięgu sieci, we wszystkich obszarach.

Dzięki tej funkcji właściciele smartfonów z systemem Android będą mogli spać spokojniej. Nawet jeśli ich telefon wpadnie w niepowołane ręce to bez problemu będzie można go zlokalizować.

Źródło: AndroidPolice, grafika: Android, archiwum własne

Może Cię zainteresować:

TEMATYKA:
Bloger technologiczny z zamiłowania. Od 2011 roku korzysta z urządzeń marki Apple i interesuje się perypetiami tej firmy, ale nie straszne mu inne tematy związane z nowoczesną technologią użytkową.