Search icon

YouTube na TV się zmienia. Co nowego w aplikacji?

24.03.2024 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
YouTube na TV się zmienia. Co nowego w aplikacji?
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Nie ulega wątpliwości, że serwisy streamingowe oraz YouTube coraz częściej goszczą na ekranach naszych telewizorów. Platforma z filmikami, która należy do Google, wkrótce może się jednak nieco zmienić. Co nowego zobaczymy w aplikacji YouTube na TV?

Zmiany w YouTube na TV

Google stale pracuje nad rozwojem swoich produktów. Jednym z kluczowych jest aplikacja na YouTube na TV i inne platformy. To właśnie wersji na telewizory smart mają dotyczyć nadchodzące zmiany.

Twórcy YouTube na TV chcieliby pozwolić oglądającym na większe zaangażowanie w oglądane treści.

Serwis nie jest w końcu „tylko” platformą do oglądania filmów, jak typowe portale VOD – Netflix, Disney+, czy inne. W aplikacji YouTube możemy też przecież przeglądać komentarze, pisać je, czy oceniać różne filmy. Wkrótce ma to być łatwiejsze w aplikacji YouTube na TV.

Obecnie wymaga to jednak przerwania oglądania filmu, czy podobnych zabiegów. Wkrótce większa „interaktywność” powinna być jednak znacznie prostsza.

Interaktywna aplikacja YouTube na TV smart

Zmiany w YouTube na TV nie są rewolucyjne. Wielu użytkownikom mogą jednak uprzyjemnić korzystanie z aplikacji. Wygląda na to, że komentarze wyświetlimy po prawej stronie okna z materiałem wideo. Pod nim powinniśmy natomiast znaleźć szereg innych funkcji. Gdy chcemy mieć do nich dostęp, okno z wideo po prostu nieco się zmniejszy.

Zmiany w YouTube na TV
Zmiany w YouTube na TV (źródło: YouTube)

Może to nieco przypominać YouTube uruchamiane w przeglądarce na komputerze.

Kolejną zmianą w aplikacji YT na telewizory mogą być zakupy. W pierwszym etapie najprawdopodobniej zobaczymy jedynie kod QR, który należy następnie zeskanować smartfonem w celu finalizacji transakcji.

Kolejni użytkownicy mają otrzymywać nowości stopniowo. Także do tego Google nas już przyzwyczaiło.

Przy okazji warto też zaktualizować telewizor na lepszy model

Może zainteresują Cię także inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.