Zmiany w WhatsApp – lifting wyglądu i kilka nowych funkcji

15.05.2024 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Zmiany w WhatsApp – lifting wyglądu i kilka nowych funkcji
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Wśród komunikatorów internetowych do najpopularniejszych należy WhatsApp. Znamy go z minimalistycznego stylu i tych funkcji, których oczekujemy od programu tego typu. Nie ma zbędnych fajerwerków, czy efektownej grafiki, w zamian dostajemy intuicyjną obsługę i szybkość działania. Te założenia nie zmieniają się też w połowie 2024 roku, kiedy komunikator należący do Meta przeszedł zmiany. To raczej odświeżenie, niż rewolucja.

Nowości w aplikacji WhatsApp

Choć po uruchomieniu aplikacji WhatsApp od lat widzimy niemal niezmieniony wygląd, program przechodzi stałą ewolucję. Twórcy dostosowują go do rosnących wymagań klientów. W samym tylko ostatnim roku doczekaliśmy się kilku przydatnych zmian:

WhatsApp także bez numeru telefonu?

Meta postanowiła odświeżyć paletę kolorów dostępną w komunikatorze WhatsApp. Najłatwiej zauważymy to w przypadku trybu nocnego. Kolory są bardziej „głębokie”, co nie tylko wygląda atrakcyjnie, ale też poprawi wygodę korzystania z aplikacji w nocy i przy złym świetle.

WhatsApp dostaje też nowy widok menu dodawania załączników. Również okienko z funkcjami AI jest odświeżone. Właściciele urządzeń z systemem Android zobaczą nowy pasek nawigacyjny w dolnej części ekranu WhatsAppa. Posiadacze sprzętu z iOS (np. iPhone 15 lub nowy iPad Air) również łatwiej załączą do wiadomości zdjęcia i inne multimedia. Pomoże w tym ulepszony układ przycisków.

Małe ale fajne zmiany na Whatsapp
WhatsApp – ewolucja wyglądu

Nowe ikony, zmiana tła rozmowy

W aplikacji WhatsApp zobaczymy nowe ikony. Czy to zmiana na plus? Poprzednie wyglądały nieco archaicznie, miały jednak swój urok. Po otworzeniu okna konwersacji mamy też nowe tło (domyślne).

Sam motyw przewodni aplikacji możemy teraz uznać za bardziej stonowany.

Zmiany na WhatsApp
Zmiany na WhatsApp

Nowości już trafiają do pierwszych użytkowników aplikacji WhatsApp. Zarówno osoby z urządzeniami Android, jak i iOS prędzej, czy później dostaną nową wersję. Aktualizacja pojawia się stopniowo, aby zmniejszyć ryzyko pojawienia się problemów technicznych.

Jeśli nie masz jeszcze nowej wersji komunikatora WhatsApp, sprawdź sklep z aplikacjami (AppStore lub Google Play). Jeśli nie ma opcji zainstalowania nowej wersji, musisz po prostu uzbroić się w cierpliwość.

Promocje na telefony

Może zainteresują Cię też inne artykuły

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.