Nowa platforma Vinted już działa. Jak przenieść konto i nie stracić pieniędzy?

30.05.2022 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Nowa platforma Vinted już działa. Jak przenieść konto i nie stracić pieniędzy?
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Vinted to popularny serwis, który umożliwia kupowanie i sprzedawanie głównie używanych ubrań oraz dodatków. Od niedawna użytkownicy informowani są o zamknięciu dotychczasowej platformy i proszeni o korzystaniu z nowej. Co się zmieniło na Vinted i w jaki sposób przenieść swoje dane? Co z pieniędzmi w wirtualnym portfelu? Odpowiadamy na wszystkie wątpliwości.

Informacje o nowej wersji platformy Vinted

Vinted, nową platformą, chce połączyć ze sobą użytkowników z czterech krajów, czyli Polski, Litwy, Czech oraz Słowacji. Dzięki temu będą mieli dostęp do znacznie szerszej oferty. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez managera Vinted, był to dla serwisu naturalny, kolejny krok.

Co ciekawe jednak, informacje o nowej platformie zbiegły się z tymi o decyzji polskiego Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na Vinted. Kara, jaką nałożono, wynosi ponad 5,3 mln zł, a wynika z zaniedbania przez spółkę obowiązków informacyjnych. Firma nie informowała kupujących o możliwości dokonania zakupu ubrań bez dodatkowego kosztu związanego z programem ochrony kupujących. Uznano to za nieuczciwe praktyki rynkowe.

vinted - nowa platforma

Co z użytkownikami?

Vinted zamyka platformę i otwiera nową, dlatego mogą pojawić się pytania użytkowników dotyczące ich konta i danych. Zgodnie z informacjami zamieszczonymi w serwisie Vinted, należy poczekać na zaproszenie i nie tworzyć nowego konta samodzielnie.

Stara platforma zostanie zamknięta oficjalnie 20 czerwca 2022 roku.

Przeniesione mają zostać aktualne ogłoszenia, zapisane wyszukiwania, zdjęcie profilowe i dane osobiste (w tym imię, nazwisko, 6 pierwszych i 4 ostatnie cyfry numeru karty płatniczej oraz termin ważności karty), tekst “o mnie”, a także vouchery, adres i zapisane ustawienia wysyłki.

Jak nie stracić pieniędzy?

Warto wiedzieć, że pewne informacje nie zostaną przeniesione na nową platformę. Jest to przede wszystkim Portfel Vinted, czyli dostępne środki. Pieniądze nie zostaną automatycznie przeniesione na nową platformę, dlatego wcześniej należy koniecznie przelać je na swoje konto bankowe. Jeśli w portfelu zostaną środki z transakcji zakończonych już po przeniesieniu, nadal będzie można je wypłacić ze starej platformy, także po 20 czerwca.

Kiedy nowa wersja platformy?

Z nowej platformy użytkownicy mogą korzystać już od 16 maja. Znajdzie się w niej trochę świeżych funkcjonalności, w tym transakcje międzynarodowe, nowe kategorie przedmiotów (Dom, Rozrywka i Zwierzęta). Wysyłki mają być bezpieczne i mieć przystępną cenę.

nowe vinted

Jak przenieść konto na nowe vinted?

Zgodnie z informacjami powyżej, użytkownicy między 16 a 20 maja 2022 otrzymali od Vinted specjalne zaproszenie na nową platformę. Znaleźć można ją w swoich wiadomościach w serwisie. Proces przenoszenia konta jest bardzo prosty. Po otwarciu zaproszenia należy:

  • wyrazić zgodę na przeniesienie konta,
  • wprowadzić swoje imię i nazwisko, jeśli nie ma ich na dotychczasowym koncie,
  • przelać na swoje konto bankowe wszystkie dostępne środki z Portfela Vinted.

Następnie serwis przekieruje użytkownika do pobrania nowej aplikacji Vinted lub na nową stronę internetową. Po zaakceptowaniu nowego regulaminu można zacząć korzystać z platformy.

Konto należy przenieść do 20 czerwca 2022 r. Po tym dniu będzie można jeszcze korzystać ze starego tylko w celu wypłaty środków lub napisania do centrum pomocy.

Może Cię zainteresować:

Filozof z wykształcenia, fanka nowych technologii i gier komputerowych. W wolnych chwilach uwielbia grać w Talisman, czytać fantastykę i biografie, piec ciasta i babeczki oraz jeździć na rowerze.