Złote Pinezki Google dla 16 atrakcji w Polsce. Sprawdź, gdzie warto pojechać

24.08.2022 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Złote Pinezki Google dla 16 atrakcji w Polsce. Sprawdź, gdzie warto pojechać
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Google zbiera opinie na temat różnych miejsc, firm, czy atrakcji turystycznych. Codziennie pojawia się tam ponad milion nowych opinii od użytkowników z całego świata. Korzystając z tak obszernej bazy danych, Google stworzyło nagrodę Złotej Pinezki. Złote Pinezki Google trafiają także do atrakcji turystycznych w Polsce. W pierwszej edycji konkursu Złote Pinezki zostały przyznane dla miejsc w każdym polskim województwie.

Złote Pinezki Google dla polskich atrakcji turystycznych

W 2022 roku Złote Pinezki Google przyznano najlepszym parkom narodowym i krajobrazowym, a także rezerwatom przyrody. Takie miejsca, gdzie nie ma zbyt wielu turystów, a odwiedzających otacza wszechobecna natura, zyskały ogromną popularność od początku pandemii.

Statuetkę w 2022 roku otrzymały:

 • Karkonoski Park Narodowy (województwo dolnośląskie). Ponad 20,5 tysiąca opinii i średnia wynosząca 4,8 gwiazdki. Tam znajdują się najwyższe góry Sudetów, m.in. Śnieżka. Na turystów czeka 130 kilometrów szlaków, a także liczne trasy rowerowe. W poznawaniu przyrody i lokalnej historii pomoże natomiast dziesięć ścieżek edukacyjnych.
 • Ojcowski Park Narodowy (województwo małopolskie). Tu też średnia ocena wynosi 4,8 gwiazdki, a samych opinii jest tylko nieznacznie mniej (19,5 tys.). Ojcowski Park Narodowy położony jest w niedalekim sąsiedztwie Krakowa i jest częstym miejscem weekendowych i wakacyjnych wycieczek mieszkańców stolicy regionu. Poza wieloma szlakami znajdziemy tu sporo zabytków. Do najsłynniejszych miejsc należy Maczuga Herkulesa.
 • Pieniński Park Narodowy (województwo małopolskie). W tym miejscu turyści chętnie korzystają z możliwości spływu Dunajcem. Liczne górskie szlaki prowadzą między innymi na Trzy Korony i w okolice aż trzech zamków. Średnia ocen w opiniach na Google wynosi aż 4,9 gwiazdki, a samych opinii pozostawiono ponad 15 tysięcy.
 • Słowiński Park Narodowy (województwo pomorskie). Odwiedzający to miejsce wystawili prawie 13 tysięcy opinii, a średnia ocena to aż 4,8 gwiazdki. Najbardziej rozpoznawalnym miejscem są tu bez dwóch zdań ruchome wydmy. W parku narodowym znajdziemy też jeziora, piękne lasy oraz torfowiska. Miejsce to jest często odwiedzane przez osoby spędzające wakacje nad polskim morzem, które chcą na chwilę uciec od tłumu turystów i odpocząć w otoczeniu przyrody.
 • Bieszczadzki Park Narodowy (województwo podkarpackie). Turyści oceniają to miejsce na 4,9 gwiazdki, a opinii dodano prawie 12,5 tysiąca. Nic dziwnego – sporo osób twierdzi, że już po pierwszej wizycie w Bieszczadach zakochało się w tym miejscu, a bliżej nieokreślona siła ciągnie je w to miejsce każdego roku. 130 kilometrów szlaków turystycznych i najwyżej położona linia kolejki wąskotorowej w Polsce (Bieszczadzka Kolejka Leśna) pozwalają spędzić w ciszy i w pięknej okolicy wiele dni.
Złota Pinezka Google

Jakie Parki Krajobrazowe otrzymały Złote Pinezki Google?

Poza pięcioma Parkami Narodowymi, także pięć polskich Parków Krajobrazowych otrzymało wyróżnienie od Google:

 • Park Krajobrazowy Beskidu Śląskiego (województwo śląskie). Średnia ocena to 4,8 gwiazdki z prawie 19 tysięcy opinii.
 • Bielańsko-Tyniecki Park Krajobrazowy (województwo małopolskie). Prawie 10 tysięcy opinii ze średnią oceną 4,7 gwiazdki.
 • Kaszubski Park Krajobrazowy (województwo pomorskie). Ponad 7 tysięcy opinii i średnia 4,7 gwiazdki.
 • Ślężański Park Krajobrazowy (województwo dolnośląskie). Ponad 6,5 tysiąca opinii i średnia wynosząca 4,8 gwiazdki.
 • Bolimowski Park Krajobrazowy (województwo łódzkie). Średnia 4,6 gwiazdki z prawie 6 tysięcy opinii.
Złote Pinezki - Google wyróżniło 16 miejsc
Google wyróżniło 16 miejsc w Polsce.

Wyróżnienia przyznano także rezerwatom przyrody:

 • Wąwóz Homole
 • Kadzielnia
 • Wodospad Wilczki
 • Kępa Radłowska
 • Skamieniałe Miasto

Może zainteresują Cię także inne artykuły

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.