Zielone odbarwienia, badpixele – nie taki miał być Nothing Phone!

19.07.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Zielone odbarwienia, badpixele – nie taki miał być Nothing Phone!
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Premiera Nothing Phone rozbudziła wyobraźnię wielu miłośników smartfonów. Dziennikarze zapowiadali pojawienie się rewolucyjnego urządzenia na miarę pierwszego OnePlus-a, czyli prawdziwego killera flagowców. Bardzo dobre podzespoły, ciekawy design, a przy tym przystępna cena – tego wszyscy oczekiwali. Producent regularnie wypuszczał do sieci pewne informacje, które podsycały informacje. Niestety, wielu nabywców ma pewne problemy z Nothing Phone.

Nothing Phone – jaki miał być, a jaki smartfon dostaliśmy?

Zapowiedzi Nothing Phone pierwszej generacji były chętnie powielanymi informacjami. Trzeba przyznać – twórcy marki Nothing mieli świetny pomysł na marketing. Wiele osób z niecierpliwością czekało więc nie tylko na premierę, ale przede wszystkim na możliwość kupienia smartfona. Twórca marki pracował niegdyś w OnePlus i w nowym urządzeniu mieliśmy zobaczyć cechy znane z pierwszych odsłon telefonów tej marki. Połączenie jakości, świetnej wydajności przy zachowaniu atrakcyjnej ceny. Czy to się udało? Nie za bardzo.

Nothing Phone co prawda ma niezłe podzespoły, kosztuje jednak tyle co konkurencja.

problemy z Nothing Phone
Nothing Phone (I) (fot. producenta)

Nowy Nothing Phone (I) kosztuje około 500 Euro. Bez problemu znajdziemy w tej cenie smartfony z podobnej klasy aparatem, ekranem, czy procesorem. Pewnym wyróżnikiem urządzenia może być nietuzinkowy design z przezroczystym tylnym panelem obudowy i efektownym podświetleniem LED. Są jednak też pewne problemy…

Użytkownicy zgłaszają problemy z Nothing Phone

Ze względu na ogromne zainteresowanie zakupem Nothing Phone (I), niektórzy decydowali się płacić za urządzenie nawet ponad dwa tysiące Euro. Tym większe musi być rozgoryczenie użytkowników, którzy dostrzegają spore problemy, znacznie uprzykrzające korzystanie z telefonu. Problemy z Nothing Phone dotyczą wyświetlacza.

Użytkownicy skarżą się na martwe piksele i odbarwienia ekranu w Nothing Phone.

W górnej lub dolnej części ekranu smartfona pojawia się zielona poświata. Z podobną sytuacją mieliśmy już styczność w przypadku wielu innych urządzeń, nawet flagowych modeli renomowanych marek. Zielone ekrany pojawiały się już też w OnePlus Nord, czy iPhone 12. To tak zwana choroba wieku dziecięcego, którą producenci najczęściej dość szybko poprawiają. Stawia to jednak pod znakiem zapytania sensowność zakupu nowego urządzenia tuż po jego premierze. Stajemy się wtedy w pewnym stopniu testerami sprzętu. Na szczęście zwykle sprzedawca naprawia usterkę, zwraca pieniądze lub wymienia sprzęt na nowy.

problemy z Nothing Phone

Poza odbarwieniami na ekranie, użytkownicy Nothing Phone narzekają też na martwe piksele pojawiające się w okolicy wycięcia na aparat.

Niestety, podczas produkcji Nothing Phone (I) chyba zapomniano o właściwej kontroli jakości. Jeden z użytkowników zareklamował swój smartfon z „zielonym ekranem”. Firma przychyliła się do jego wniosku i wymieniła telefon na nowy. Niestety, kolejny egzemplarz posiadał ten sam problem.

Może zainteresują Cię także te artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.