Zgubiłeś lub skradziono Ci przedmiot z lokalizatorem AirTag? Co robić?

04.12.2021 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Zgubiłeś lub skradziono Ci przedmiot z lokalizatorem AirTag? Co robić?
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Firma Apple przygotowała się na sytuacje, w których zgubiłeś lub skradziono Ci przedmiot, do którego został przyczepiony lokalizator AirTag. To urządzenie wyglądające jak mała pastylka jest w stanie bardzo szybko poinformować Cię, gdzie znajduje się dana rzecz, nawet jeśli zasięg bluetooth już do niej nie dociera. Wystarczy kilka prostych kroków, aby zagubiony przedmiot do Ciebie wrócił.

Spis treści:

Znalazłem AirTag – co robić?

Co powinieneś zrobić, jeśli natknąłeś się na zaginioną przez kogoś rzecz z lokalizatorem AirTag?

  • Odczytaj informacje na lokalizatorze za pomocą dowolnego urządzenia z wbudowanym modułem NFC. Wystarczy, że przyłożysz lokalizator AirTag białą częścią do czytnika. Jeśli masz przy sobie smartfon, to czytnik NFC znajdziesz na jego pleckach.
  • Kiedy informacje zostaną odczytane, wówczas smartfon przeniesie Cię do witryny found.apple.com.
  • Wyświetli Ci się numer seryjny lokalizatora AirTag oraz informacja od jego właściciela o chęci odzyskania swojej zguby i jego numer telefonu.
  • Zadzwoń i poinformuj o odnalezieniu zaginionej rzeczy.
  • Jeśli nie pojawiły Ci się żadne informacje o zgubie? Może to oznaczać, że jej właściciel jeszcze nie zdaje sobie sprawy z utraconej rzeczy, więc możesz powtórzyć całą procedurę odczytania informacji po kilku godzinach.

Właściciel zguby w pierwszej kolejności po zdaniu sobie sprawy, że utracił dany przedmiot, do którego przyczepiony był AirTag, powinien oznaczyć go jako zagubiony w aplikacji Lokalizator. Dopóki tego nie zrobi, odzyskanie zguby będzie dość utrudnione.

Zgubiony przedmiot z AirTag

Skradziono mi przedmiot z lokalizatorem – jak namierzyć AirTag?

Złodziej, który nie będzie sobie zdawał sprawy z tego, że na skradzionej rzeczy znajduje się AirTag, będzie śledzony przez właściciela, za pomocą wszelkich innych iPhone’ów, korzystających z usługi FindMy.

Urządzenia te przesyłają wszystkie informacje do iCloud, a ta jest połączona z aplikacją Lokalizator, więc od razu możesz zobaczyć na mapie, gdzie znajduje się zagubiona rzecz.

Jak namierzyć AirTag

Jednak im dłużej AirTag będzie w posiadaniu przestępcy, może wyjść na jaw jego obecność i AirTag może zostać po prostu wyrzucony lub zniszczony.

Jakie wnioski należy wysunąć? Najlepiej pilnować swoich cennych rzeczy, a jeśli tylko zdasz sobie sprawę, że zaginęła, od razu postaraj się ustalić jej lokalizację. W przeciwnym wypadku jest duża szansa, że utracisz ją na zawsze.

Zagubienie czy kradzież AirTag to nie jedyne negatywne sytuacje, które należy wziąć pod uwagę. Warto wiedzieć, że lokalizator AirTag może być również wykorzystywany przez domowych oprawców, którzy podrzucając urządzenie do rzeczy swojej ofiary, mogą ją stale śledzić.

Mogą Cię zainteresować:

Z wykształcenia dziennikarz prasowy i coach. Tworzeniem treści zajmuje się zawodowo od kilku lat. Pisanie i dobra książka są nieodłącznymi atrybutami w jej życiu. Po latach doszła pasja do gotowania i sprzedaży. Uwielbia nowe technologie, które na co dzień może wykorzystywać w swoim życiu. Uparcie dąży do osiągania celów i nawet dobrze jej to wychodzi.