Amazfit Pop 2 – czy warto czekać na premierę tego taniego smartwatcha?

24.11.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Amazfit Pop 2 – czy warto czekać na premierę tego taniego smartwatcha?
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Niewielki wyciek na stronie producenta spowodował, że poznaliśmy fragment specyfikacji nowego urządzenia – Amazfit Pop 2. Mimo dość atrakcyjnej ceny, możemy tu znaleźć całkiem dobre parametry.

Amazfit Pop 2 z ekranem AMOLED i wodoszczelną obudową

O ile obudowa zegarka sportowa z certyfikatem IP68 nie jest niczym nadzwyczajnym, tak obecność ekranu AMOLED może cieszyć. Taka technologia to gwarancja czytelnego obrazu, a także energooszczędności. Możemy też liczyć na obecność Always-On Display, co nie funkcjonuje zbyt dobrze w ekranach IPS lub TFT. Sam wyświetlacz ma przekątną 1,78″. Na ekranie Amazfit Pop 2 możemy wyświetlić jedną z ponad 150 tarcz.

Premiera Amazfit Pop 2

Połączenie ze smartfonem odbywa się przez Bluetooth 5.2. Możemy prowadzić rozmowy telefoniczne bezpośrednio z zegarka, a także sterować funkcjami smartfona (np. odtwarzaczem muzyki). Bateria w Amazfit Pop 2 według zapewnień producenta powinna wystarczyć nawet na 10 dni pracy. To całkiem niezły wynik w świecie smartwatchy.

Ponad 100 aktywności sportowych i wsparcie na co dzień

Zegarek sportowy Amazfit Pop 2 jest niezłym kompanem zarówno podczas różnych aktywności sportowych, jak i na co dzień. Urządzenie z jednej strony pozwoli uruchomić jeden z ponad 100 trybów treningowych dla różnych sportów i dyscyplin. Z drugiej zaś strony mamy monitorowanie poziomu stresu, badanie jakości snu, czy analizę ogólnego stanu zdrowia i kondycji użytkownika. Pomaga w tym zestaw czujników, m.in. natlenienia krwi SpO2.

Cena zegarka Amazfit Pop 2 nie jest jeszcze znana, ale można oczekiwać, że będzie wynosić ok. 200-250 zł.

Wiemy natomiast, że ma być to tani smartwatch. Cenowo może więc niewiele odbiegać od znacznie mniej zaawansowanych opasek sportowych.

Data premiery nie jest jeszcze znana, możemy się natomiast spodziewać, że odbędzie się wkrótce. Zegarek będzie dostępny w kilku kolorach.

Może zainteresują Cię także te artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.