Nowe zegarki Apple Watch oficjalnie zarejestrowane. Kiedy premiera?

24.08.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Nowe zegarki Apple Watch oficjalnie zarejestrowane. Kiedy premiera?
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

W bazie danych produktów, które korzystają z technologii Bluetooth, zarejestrowany został podsystem watchOS 2023 co w praktyce oznacza, że w tym roku na pewno pojawią się nowe modele zegarków Apple Watch. Według oczekiwań analityków będą to dwa modele Apple Watch Series 9 oraz Apple Watch Ultra 2. generacji.

Nowe zegarka Apple Watch

Nie jest to może zaskakująca informacja, ale to jedno z pierwszych oficjalnych potwierdzeń tego, że w tym roku zadebiutują kolejne smartwatche marki Apple. Wszystkie doniesienia, które do tej pory pojawiały się na temat tych urządzeń były jedynie spekulacjami.

Niestety na wspomnianej liście nie ma żadnych szczegółów na temat tegorocznych modeli tych zegarków. Nie wspomniano nawet o numerze standardu Bluetooth, z którego korzystać będą nowe zegarki. Przypomnijmy, że ubiegłoroczne modele wyposażony zostały w moduł Bluetooth 5.3.

Apple Watch series 9

Mark Gurman, redaktor serwisu Bloomberg przewiduje, że w tym roku pojawią się trzy nowe modele zegarków marki Apple, o których wspomnieliśmy wyżej.

Standardowe modele Series 9 prawdopodobnie nie będą się wiele różnić od obecnej generacji. Według jednej z niewielu plotek dotyczących tych urządzeń, największą zmianą będzie zastosowanie nowego układu S9, który ma być znacznie bardziej wydajny niż obecnie stosowane procesory.

Apple Watch series 9

Drugą mniej istotną nowością mają być nowe warianty kolorystyczne. Modele Series 9 maja być dostępne między innymi w odcieniu koloru różowego, a nowy Apple Watch Ultra pojawi się z tytanową kopertą w ciemniejszym wykończeniu. Apple Watch SE 3. generacji ma zadebiutować dopiero we wrześniu 2024 roku.

Apple Watch series 9

Na koniec warto wspomnieć, że w 2024 lub 2025 roku ma pojawić się Apple Watch X. Możliwe, że zastosowane zostanie magnetyczne mocowanie paska. Co więcej, zegarek ma mieć wyświetlacz microLED oraz funkcję monitorowania ciśnienia krwi.

Apple Watch Series 9 – kiedy premiera?

Co prawda firma Apple nie ogłosiła jeszcze oficjalnej daty pierwszej z jesiennych prezentacji produktowych, ale według analityków odbędzie się ona 12 września. Mówi się, że w jej trakcie zadebiutują iPhone’y serii 15 oraz nowe smartwatche. 

Źródło: MacRumors, grafika: Apple

Może Cię zainteresować:

TEMATYKA:
Bloger technologiczny z zamiłowania. Od 2011 roku korzysta z urządzeń marki Apple i interesuje się perypetiami tej firmy, ale nie straszne mu inne tematy związane z nowoczesną technologią użytkową.