Gdzie oglądać serial Zapukaj do moich drzwi w telewizji i online?

13.11.2022 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Gdzie oglądać serial Zapukaj do moich drzwi w telewizji i online?
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Wystarczy spojrzeć w ramówkę telewizji polskiej, aby stanowczo stwierdzić, które seriale ostatnimi czasy przypadły do gustu Polakom. Tureckie produkcje od jakiegoś czasu zawładnęły sercami widzów z kraju nad Wisłą. Największym hitem jest natomiast produkcja „Zapukaj do moich drzwi”, która bardzo szybko zdobyła popularność na rodzimym rynku, a następnie na arenie międzynarodowej, w tym również w Polsce. O czym jest ten serial? Gdzie oglądać „Zapukaj do moich drzwi”? Na czym polega fenomen tej produkcji? W tym artykule poszukamy odpowiedzi na te pytania.

„Zapukaj do moich drzwi” – o czy jest ten serial?

„Zapukaj do moich drzwi” to turecki serial, który swoją premierę miał 8 lipca 2020 na tureckim kanale telewizyjnym FOX. 9 czerwca 2021 roku zadebiutował drugi sezon serialu. W Turcji produkcja znana jest pod nazwą: „Sen Çal Kapımı”.

Zapukaj do moich drzwi” jest z gatunku komedią romantyczną i składa się w sumie z 2 sezonów, które łącznie mają 52 odcinki. W obsadzie serialu znaleźli się m.in. tacy aktorzy i aktorki jak: Hande Erçel, Kerem Bürsin, Neslihan Yeldan oraz Elçin Afacan. Za produkcję serialu odpowiada Asena Bülbüloğlu, reżyserią zajął się Altan Dönmez, a za scenariusz odpowiedzialny jest Ayşe Üner Kutlu.

Serial „Zapukaj do moich drzwi” opowiada historię dwójki młodych ludzi: Edy oraz Serkana Bolata. Eda jest dziewczyną, która pochodzi z biednej rodziny, dlatego wszystkie swoje nadzieje na lepszą przyszłość wiąże z edukacją. Inaczej jest w przypadku Serkana Bolata, dla którego pieniądze to ostatnie, na co musi narzekać. Pewnego dnia ich losy się splatają. Nieświadomie z winy Serkana Bolata, Eda traci szansę na zagraniczne stypendium oraz dokończenie upragnionych studiów. Serkan Bolat postanawia, że przywróci jej owo stypendium, ale stawia jeden warunek. Eda przez dwa miesiące będzie udawała jego narzeczoną. Niechęć do mężczyzny jest tak silna, że automatycznie dziewczyna odrzuca jego ofertę. Dopiero po jakimś czasie dociera do niej, że nie ma za bardzo wyjścia i akceptuje propozycję Serkana. Ich udawane narzeczeństwo z czasem przeradza się w pełen namiętności i wyzwań związek, który prowadzi ich na nieznane do tej pory ścieżki.

Serial ma na swoim koncie zdobytych kilka nagród. Oto część z nich:

  • nagrody Dizilah – w kategoriach „najlepszy serial”, „najlepsza obsada” i „najlepsza serialowa para”;
  • nagroda The Shorty Award – w kategorii „Najlepiej użyty hashtag”. Serial zdobycie tej nagrody zawdzięcza swojej ogromnej rzeszy fanów, którzy oddanie na niego głosowali przy pomocy mediów społecznościowych;
  • nagroda Altın Kelebek – w kategorii „najlepszy serial komediowo-romantyczny”.

Gdzie obejrzeć „Zapukaj do moich drzwi”?

„Zapukaj do moich drzwi” cieszy się od wielu miesięcy niesłabnącą popularnością, więc nic dziwnego, że z każdym dniem, pojawiają się nowi widzowie, którzy są zainteresowani tym tytułem i zastanawiają się, gdzie obejrzeć „Zapukaj do moich drzwi”.

  • Telewizja WP – odcinki emitowane były na owym kanale naziemnej telewizji cyfrowej od poniedziałku do czwartku o godzinie 19:50. 18 sierpnia 2022 roku zakończyła się premierowa emisja serialu. Telewizja szybko jednak ogłosiła, zaledwie po 4. dniach, że ponownie wyemituje ową produkcję, a odcinki będą ukazywały się od poniedziałku do piątku o godzinie 11:55 i 12:55.
  • Play Now – aby móc obejrzeć serial Zapukaj do moich drzwi online, użytkownik musi wykupić abonament, który kosztuje 22 zł.

Ewentualnie można poszukać tego serialu na legalnych stronach z darmowymi serialami, gdyż tam też jest on dostępny. W porównaniu jednak do płatnych platform streamingowych, jak Netflix, HBO Max czy też Disney Plus, takie strony zazwyczaj oferują słabszą jakość obrazu. Dodatkowo trzeba się liczyć także z reklamami, które będą pojawiały się w trakcie transmisji danej produkcji.

Fenomen popularności serialu „Zapukaj do moich drzwi”

Ogromna popularność serialu „Zapukaj do moich drzwi”, a także dobre recenzje, jakie zbiera ta produkcja wśród widzów, sprawiły, że wiele osób zaczęło się zastanawiać, na czym właściwie polega fenomen tego serialu. Do tej pory w telewizji polskiej pojawiło się wiele tureckich produkcji jak: „Więzień miłości”, „Wieczna miłość”, „Tylko z tobą”, a nawet „Wspaniałe stulecie”, ale żadna z nich nie zdobyła takiego uznania wśród swoich fanów. Jaka jest zatem odpowiedź?

Pierwszym jest fakt, że serial wyróżnia się na tle swojej konkurencji. W porównaniu do innych tureckich produkcji „Zapukaj do moich drzwi” oferuje inny styl. Serial jest lekki, nowoczesny i wypełniony dużą dozą humoru.

Jeśli chodzi o samą fabułę serialu, to nie jest ona niczym nowym. „Zapukaj do moich drzwi” używa tych samych typowych klisz, zestawiając ze sobą bogatego mężczyznę i biedną dziewczynę oraz pokazując, jak ich uczucia zmieniają się o 180 stopni na przestrzeni czasu.

Wyróżnia się natomiast wersją realizacyjna tego serialu. Widz bardzo szybko może poczuć wielką chemię, jaka jest pomiędzy dwójką głównych bohaterów, co jest zasługą w dużym stopniu aktorów. Ciekawie rozpisane są dialogi pomiędzy postaciami, poboczne postaci mają zabawne i niebanalne wątki, a muzyka bardzo trafnie odzwierciedla to, co dzieje się na ekranie. Dodatkowo serial zerwał z wieloma cechami, które były charakterystyczne dla tureckich produkcji, oferując w wielu kwestiach nowe spojrzenie.

Wszystkie te elementy składają się na fenomen, jaki odniósł serial „Zapukaj do moich drzwi”. Wynika on natomiast z tego, jak wciągająca i przyjemna w oglądaniu jest ta produkcja, a to zasługa przemyślanej i dopracowanej realizacji.

Może Cię zainteresować:

Świetnie zorganizowana i pełna pozytywnej energii. Mama dwójki szkrabów, która ceni sobie maksymalne ułatwianie codziennych obowiązków domowych. Artystka w kuchni, która serce oddała przepisom swojej prababci. Od czasu do czasu chętnie poznaje tajniki kuchni orientalnej.