Netflix wyprodukuje jeszcze więcej polskich filmów i seriali. Wśród zapowiedzi m.in. kontynuacja Furiozy

11.12.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Netflix wyprodukuje jeszcze więcej polskich filmów i seriali. Wśród zapowiedzi m.in. kontynuacja Furiozy
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Będą nowe polskie produkcje od Netflix! Po sukcesach tytułów, takich jak “Wielka woda” czy “Broad Peak” serwis planuje rozwijać ofertę rodzimych filmów i seriali o kolejne propozycje. Wśród zapowiedzianych nowości znajdują się m.in. “Furioza 2” i “Furioza 3”. 

Polskie nowości Netflixa zapowiedziane! 

O swoich planach względem polskich twórców prezes serwisu NetflixReed Hastings – miał okazję wypowiedzieć się przy okazji niedawnej wizyty w Warszawie:

Cieszę się, że mogę znowu być w Polsce. Kiedy byłem tutaj w 2016 roku, dopiero lokalizowaliśmy Netflix na polskim rynku. Dzisiaj mamy już na koncie produkcję ponad 30 polskich filmów i seriali, w tym takie hity jak »Wielka Woda« i »Broad Peak«, które pokochały miliony widzów nad Wisłą i nie tylko. Chcemy dalej inwestować w Polsce i wspólnie łączyć siły z lokalną branżą kreatywną w pracy nad kolejnymi tytułami, tak aby polskie produkcje miał okazję poznać cały świat. 

Nie są to jedynie puste słowa. W ich realizacji poznaliśmy kolejne polskie nowości Netflixa, ogłoszone przez Annę Nagler – dyrektor ds. seriali na Europę Środkowo-Wschodnią oraz Łukasza Kłuskiewicza – jej odpowiednika ds. filmów. 

Furioza, Lady Janosik i nie tylko. Poznajcie polskie nowości Netflixa

Wśród zapowiedzi polskich produkcji Netflixa znalazły się m.in.:

  • dwie nowe części “Furiozy” w reżyserii i według scenariusza związanego z tytułem Cypriana T. Olenckiego, 
  • serialowy dramat katastroficzny pt. “Heweliusz” w reżyserii stojącego za “Wielką wodą” Jana Holoubka, inspirowany historią zatonięcia promu Jan Heweliusz,
  • “Lady Janosik” – uwspółcześniona odsłona legendy Janosika w reżyserii Kaliny Alabrudzińskiej (“Sexify”, “Nic nie ginie”),
  • “Idź przodem bracie” – debiut reżyserski na łamach Netflixa Macieja Pieprzycy (“Kruk. Szepty słychać po zmroku”, “ Jestem mordercą”, “Chce się żyć”) w konwencji współczesnego westernu.

O debiucie tego ostatniego miała okazję wypowiedzieć się wspomniana Anna Nagler:

Przed nami nowe projekty serialowe, które zaskoczą polską publiczność. Czujemy się wyróżnieni, że możemy pracować z najlepszymi twórcami w Polsce oraz że mamy okazję wciąż zapraszać do współpracy kolejnych fantastycznych twórców, jak Maciej Pieprzyca, który po raz pierwszy będzie pracował z nami nad nowym serialem.

Na tym jednak polskie nowości Netflixa się nie kończą! Nie tak dawno mieliśmy okazję poznać kolejne tytuły, będące efektem pracy rodzimych twórców, które w serwisie zagoszczą już w 2023 roku. Wśród nich znalazły się m.in.: adaptacja „Pana Samochodzika i Templariuszy”, „Informacja zwrotna”, „Dziewczyna i kosmonauta”, „Infamia”, „Detektyw Forst”, „Lovzone”, „Dzisiaj śpisz ze mną” oraz „Freestyle”.

Miłośnicy polskich produkcji zdecydowanie będą mieli więc w czym wybierać. 

Źródło: filmweb, materiały prasowe

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.