Search icon

Powrót Króla (Lwa), Mała Syrenka i pozostałe zapowiedzi Disneya na najbliższe lata

15.09.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Powrót Króla (Lwa), Mała Syrenka i pozostałe zapowiedzi Disneya na najbliższe lata
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Na miłośników produkcji Disneya czeka nie lada gratka. Podczas D23 Expo 2022 – imprezy dla wszystkich fanów amerykańskiej wytwórni filmowej – ogłoszono bowiem całe mnóstwo premier odświeżających lub rozwijających uwielbiane na całym świecie tytuły. Wśród nadchodzących nowości znalazły się m.in. prequel “Króla Lwa” – “Mufasa: The Lion King”, “Mała Syrenka”, “Królewna Śnieżka” i “Piotruś Pan”.

Mufasa: The Lion King — Disney opowie, co było przed Królem Lwem

“Mufasa: The Lion King” to film live-action, będący kontynuacją hitu z 2019 roku; jednocześnie zaś jego prequel

Jak sam tytuł wskazuje, jego bohaterem będzie Mufasa (ojciec Simby), którego dotychczasowa obecność w ramach filmowej serii, choć znacząca, ujawniła zaledwie wycinek tego, kim w rzeczywistości był. Teraz ma się to zmienić. Twórcy nakreślą bowiem jego portret, począwszy od wczesnego dzieciństwa aż po zwieńczenie jego drogi – chwilę, w której zasiadł na tronie. 

“Mufasa: The Lion King” opowie tę historię z dwóch perspektyw: wspomnień, snutych przez dobrze znanych bohaterów: Timona, Pumbę i Rafikiego oraz z wykorzystaniem retrospekcji.

Film ma zadebiutować w 2024 roku. Jego reżyserem jest Barry Jenkins (“Moonlight”, “Gdyby ulica Beale umiała mówić”). Oprócz Aarona Pierre’a w roli Mufasy podczas seansu usłyszymy również Kelvina Harrisona Jr. (Skaza), Setha Rogena (Pumba) i Billy’ego Eichnera (Timon). 

Pozostałe zapowiedzi Disney na D23 Expo 2022

Jeszcze w tym roku (dokładniej 24 listopada) w Disney+ zadebiutuje “Disenchanted” – sequel “Zaczarowanej”. Z tą datą na ekran powrócą związani z tytułem Amy Adams, Patrick Dempsey i James Marsden.

26 maja 2023 roku swojej premiery doczeka się zaś “Mała Syrenka” – tym razem w odświeżonej formie live-action. Za tytuł odpowiada Rob Marshall (“Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach”, “Wyznania gejszy”, “Mary Poppins Returns”). Na ekranie zobaczycie m.in. Halle Bailey (w roli głównej), Jonaha Hauera-Kinga, Melissę McCarthy, Javiera Bardema i Nomę Dumezweni.

2024 rok to renesans “Królewny Śnieżki” z Rachel Zegler oraz Gal Gadot w rolach głównych. W planach pozostaje także odświeżona wersja „Piotrusia Pana”, w którego obsadzie zagoszczą Alexander Molony, Ever Anderson oraz Jude Law.

A to zapowiedź „Piotrusia Pana i Wendy”.

A to wciąż nie wszystko! Wśród zapowiedzi Disneya znalazły się bowiem również:

  • “Elemental”, 
  • “Win or Lose”, 
  • “Elio”,
  • “The Haunted Mansion” (odświeżona wersja “Nawiedzonego dworu”),
  • “Inside Out 2” (sequel “W głowie się nie mieści”),
  • Iwájú”, 
  • “Strange World”,
  • “Zootopia+” (rozwinięcie “Zwierzogrodu”),
  • “Wish”.

Zdecydowanie jest więc na co czekać.

Źródło: d23.com

nano google news

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.