Zapowiedź Xiaomi Redmi Note 12 Turbo – średniaka ze świetną specyfikacją

24.01.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Zapowiedź Xiaomi Redmi Note 12 Turbo – średniaka ze świetną specyfikacją
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Rodzina smartfonów Xiaomi Redmi Note 12 jest bardzo rozbudowana. Mamy modele z dopiskiem „Pro”, „Pro+”, czy dostępny od niedawna (ale tylko w Chinach) „Speed”. Wkrótce do sprzedaży trafi natomiast Redmi Note 12 Turbo. Nazwa może sugerować, że będzie to najwydajniejsza odmiana w gamie Redmi Note 12. Pamiętajmy jednak, że telefony z tej serii to nie flagowce, nie spodziewajmy się więc osiągów podobnych do Xiaomi 13 lub topowych POCO.

Xiaomi Redmi Note 12 Turbo z najnowszym procesorem Qualcomm

Pod koniec 2021 roku swoją premierę miał najmocniejszy procesor Qualcomm – Snapdragon 8 Gen 2. Od tego czasu znalazł się w wielu modelach smartfonów z najwyższej półki, m.in. we flagowym Xiaomi. Redmi Note 12 Turbo dostanie natomiast nie „ósemkę”, a najmocniejszą „siódemkę”. Snapdragon 7 Gen 2 powinien zapewnić bardzo dobrą wydajność, choć zapomnijmy o biciu rekordów w benchmarkach. W nieco niżej pozycjonowanym modelu Redmi Note 12 Speed znalazł się procesor Snapdragon 778G, czyli jeden z poprzedników 7 Gen 2. Taki chipset pozwoli Redmi Note 12 Turbo zostać jednym z najszybszych smartfonów w swojej klasie.

Ekran OLED ma rozdzielczość Full HD+, odświeżanie 120 Hz i sporą przekątną – 6,67″.

Mocny procesor i spory wyświetlacz wymagają sporo energii, którą dostarczy duża bateria o pojemności 5500 mAh. To o 10% więcej, niż standardowe 5000 mAh, które znajdziemy w specyfikacji większości smartfonów w 2023 roku. Moc ładowania wynosi 67 W, co jeszcze niedawno określilibyśmy jako „imponująco szybkie”.

Xiaomi Redmi 12 Turbo

Co jeszcze wiemy o Xiaomi Redmi Note 12 Turbo?

W najnowszym wariancie Xiaomi Redmi Note 12 znajdziemy system operacyjny Android 13. Z tyłu możemy spodziewać się niezłego aparatu głównego (być może 50 MP z optyczną stabilizacją obrazu) oraz obiektywu szerokokątnego. Zapewne producent umieści tam także kolejny obiektyw (np. czujnik głębi lub aparat makro).

Model ten nie dostanie zapewne najlepszego aparatu w gamie – Redmi Note 12 Pro+ ma obiektyw 200 MP. Klient ma więc spory wybór – lepsza wydajność z większą baterią lub topowy aparat fotograficzny.

Na oficjalną specyfikację i sugerowaną ceną Xiaomi Redmi Note 12 Turbo musimy jeszcze chwilę poczekać.

Może zainteresują Cię też inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.