Składany Xiaomi Mix Fold 3 otrzyma świetne aparaty. Co jeszcze o nim wiadomo?

06.05.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Składany Xiaomi Mix Fold 3 otrzyma świetne aparaty. Co jeszcze o nim wiadomo?
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Nieoficjalne informacje na temat Xiaomi MIX Fold 3 zdradzają część specyfikacji nadchodzącego urządzenia. Składak z Chin ma rewelacyjne podzespoły i może powalczyć o miano najlepszego telefonu ze składanym ekranem na rynku!

Nieoficjalna specyfikacja Xiaomi MIX Fold 3

W swoim najnowszym, składanym smartfonie Xiaomi stawia na wyświetlacze OLED. Oba ekrany mają też częstotliwość odświeżania obrazu 120 Hz. Zewnętrzny ekran ma przekątną 6,5″ i rozdzielczość Full HD+. Jest więc w zupełności wystarczający do obsługi niemal wszystkich kluczowych funkcji telefonu. Cała magia dzieje się jednak po rozłożeniu urządzenia. Wtedy naszym oczom ukaże się 8,02-calowy wyświetlacz z rozdzielczością 2160×1912 pikseli.

Xiaomi Mix Fold 3 ma najmocniejszy dziś procesor – Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2.

Oficjalna premiera Snapdragon 8 Gen 2

Podobnie, jak w Xiaomi 13 Ultra, mamy tu aż 16 GB RAM LPDDR5. Dysk wykonany w najnowszej technologii UFS 4.0 może mieć pojemność do 1TB. Jak widać, Chińczycy planują umieścić w składanym smartfonie z górnej półki wszystko to, co najlepsze.

Mocne podzespoły wymagają odpowiedniej baterii. W Xiaomi Mix Fold 3 naładujemy ją prawdopodobnie dość szybko – przewodowo z mocą 67 W lub bezprzewodowo 50 W.

Aparat Xiaomi Mix Fold 3 z obiektywami Leica

Współpraca Xiaomi i Leica trwa w najlepsze. Nic dziwnego, że w kolejnych, topowych modelach tej marki znajdziemy optykę z wiele mówiącym logo. Cztery aparaty z obiektywami, które opracowano razem z Leicą, skrywają matryce 50 MP. Prawdopodobnie główny dostanie sensor Sony IMX989, czyli najlepszy dostępny dziś moduł.

Sony IMX 989 w Vivo X90 Pro Plus
Porównanie fizycznej wielkości matryc.

1-calowa, duża matryca, optyczna stabilizacja obrazu i doskonałe algorytmy sztucznej inteligencji z pewnością pozwolą wykonać świetne zdjęcia. Czy będą to najlepsze fotografie i filmy, jakie wykonamy „składakiem”? Wszystko na to wskazuje!

Pozostałe obiektywy Xiaomi Mix Fold 3 dostaną prawdopodobnie matryce Sony IMX858, czyli również bardzo dobry komponent. Poza „oczkiem” szerokokątnym znajdziemy tam prawdopodobnie dwa z przybliżeniem. Jeden z obiektywów sprawdzi się przy wykonywaniu portretów, drugi zapewni spore zbliżenie optyczne.

Xiaomi Mix Fold 2
Xiaomi Mix Fold 2 (źródło: producenta)

Kiedy premiera Xiaomi Mix Fold 3?

Rynkowy debiut Xiaomi Mix Fold 3 powinien mieć miejsce pod koniec wakacji tego roku. Być może w sierpniu smartfon trafi jedynie na rynek chiński. Podobnie Xiaomi postępowało już w przypadku wielu poprzednio prezentowanych modeli.

Cena urządzenia nie jest jeszcze znana.

Zdjęcie główne przedstawia Xiaomi Mix Fold 2. Nie mamy jeszcze zdjęć obrazujących najnowszą generację.

Może zainteresują Cię też inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.