Znamy specyfikację Xiaomi Mix 5 – inne modele wyglądają przy nim na starocie

23.05.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Znamy specyfikację Xiaomi Mix 5 – inne modele wyglądają przy nim na starocie
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Od wielu lat seria smartfonów Xiaomi Mix jest pewnego rodzaju pokazem możliwości chińskiego producenta. Podobnie ma być w przypadku najnowszej generacji. Xiaomi Mix 5 wyróżnia się wyświetlaczem. Nie tylko wypełnia cały front urządzenia, ale nie ma w nim też żadnego wcięcia, ani otworu na kamerkę. Smartfon będzie także dostępny w bardzo mocnej specyfikacji.

Xiaomi Mix 5 – wyświetlacz

Smartfon Xiaomi Mix 5 ma tylko jedną wadę. Prawdopodobnie nie kupimy go na polskim rynku, a przynajmniej nie przez oficjalnego dystrybutora. Poprzednie generacje również nie były bowiem sprzedawane poza Chinami. Jest czego żałować, ponieważ Xiaomi Mix 5 zapowiada się na naprawdę dobre urządzenie.

Wyświetlacz OLED w Xiaomi Mix 5 ma przekątną 6,73″ i rozdzielczość 3200 x 1400 pikseli.

Nie tylko zajmuje właściwie cały przód telefonu i ma bardzo wąskie ramki. Producent poszedł o krok dalej i ukrył kamerkę do selfie pod ekranem. W dolnej części znajdzie się natomiast czytnik odcisków palca, co dziś stało się jednak niemalże standardem.

Xiaomi Mix 5 wygląd

Specyfikacja Xiaomi Mix 5 – flagowy model z najmocniejszym procesorem

Xiaomi Mix 5 zadebiutuje z topowym dziś procesorem. Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 jest gwarancją bezproblemowej pracy przez wiele lat. Jego następca, o którym wiemy już sporo, nie przyniesie rewolucyjnych zmian. Mix 5 będzie więc oferował flagową wydajność przez naprawdę długi czas. Poza procesorem zapewnią ją nowoczesne pamięci i 12 GB RAM. Xiaomi udostępnia także 3 GB wirtualnej pamięci.

Snapdragon 8 Gen 2

Bateria w smartfonie o pojemności niespełna 5000 mAh na pewno dostanie możliwość bardzo szybkiego ładowania.

Telefon pojawi się z systemem operacyjnym Android 13 wraz z nakładką MIUI 14.0.22. Dalszych elementów specyfikacji smartfona jeszcze nie poznaliśmy. Przy tak innowacyjnym ekranie i najlepszym procesorze powinniśmy się jednak spodziewać, że zestaw aparatów i pozostałe podzespoły również będą z górnej półki.

Może zainteresują Cię też inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.