Search icon

Poznaliśmy kolejne szczegóły specyfikacji Xiaomi 13 Ultra. Robią wrażenie!

29.09.2022 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Poznaliśmy kolejne szczegóły specyfikacji Xiaomi 13 Ultra. Robią wrażenie!
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Wraz z premierą kolejnych generacji swoich flagowych smartfonów, Xiaomi stale ulepsza produkt. Przy wejściu marki na europejski rynek, zdobywała klientów głównie niską ceną. Później poznaliśmy Xiaomi jako producenta sprzętu o wspaniałym stosunku ceny do jakości. Z czasem chiński producent zaczął stawiać właśnie na jakość, a w kolejnych modelach klienci dostali podzespoły i rozwiązania, jakich nie powstydziłby się Samsung czy Apple. Dziś mamy coraz więcej informacji o nadchodzącym, topowym modelu – Xiaomi 13 Ultra. Kolejne doniesienia rozgrzewają emocje konsumentów, a konkurencja z pewnością zastanawia się już, jak dużo klientów zabierze im Xiaomi.

Świetna wydajność i unikalny aparat

Kilka lat temu piętą achillesową flagowych smartfonów chińskich producentów były dość przeciętne podzespoły Wydajny procesor szedł zwykle w parze z nienajlepszym aparatem, czy ekranem. Pierwszym dużym graczem z Chin, który rzucił wyzwanie Samsungowi i iPhone’om pod względem jakości zdjęć był Huawei. Teraz tą samą ścieżką poszło Xiaomi nawiązując współpracę z Leicą. Niemiecki producent w przeszłości pomagał zresztą właśnie Huaweiowi w stworzeniu najlepszych (zdaniem wielu) fotosmartfonów. Po Xiaomi spodziewamy się tego samego.

W topowym Xiaomi 13 Ultra znajdziemy bardzo duży sensor o wielkości 1 cala. Matryca ma rozdzielczość 50 MP.

Co oznacza „duży sensor” w aparacie? Takie rozwiązanie jest bardzo korzystne z punktu widzenia optyki – oznacza większe piksele, a także więcej światła, czyli po prostu lepsze zdjęcia. Duże sensory znajdziemy między innymi w profesjonalnych aparatach cyfrowych – lustrzankach.

Duży sensor matrycy aparatu w Xiaomi 13 Ultra
Duży sensor matrycy aparatu w Xiaomi 13 Ultra.

Sensor wielkości 1″ jest sporym atutem kompaktowych „cyfrówek”, co dopiero smartfonów. Podobnej wielkości sensor znalazł się już w Xiaomi 12S Ultra (niedostępnym na europejskim rynku), czy w Sony Xperii Pro I.

Bardzo dobre parametry znajdziemy też w przypadku pozostałych aparatów. Teleobiektyw ma otrzymać matrycę 48 MP. Przy projektowaniu i produkcji obiektywów swój udział miała Leica.

Xiaomi 13
Xiaomi 13 – z Twittera Techy Preacher

Ultra szybkie ładowanie w Xiaomi 13 Ultra

Producenci często twierdzą, że ich smartfony posiadają funkcję szybkiego ładowania. Pozwala to na naładowanie smartfona do pełna w godzinę, czasem półtorej. Jak możemy więc określić szybkość ładowania Xiaomi 13 Ultra? Wynik jest imponujący – od 0 do 100% w 8 minut. To bez wątpienia jeden z najlepszych rezultatów na świecie, z pewnością w dużym stopniu podniesie wygodę korzystania z urządzenia.

xiaom i13 ultra
Xiaomi 13 – z Twittera Techy Preacher

Xiaomi 13 Ultra – najmocniejszy w gamie

W przyszłym roku możemy spodziewać się premiery trzech urządzeń z serii Xiaomi 13:

  • Xiaomi 13 z ekranem 6,4″
  • Xiaomi 13 Pro z ekranem 6,7″
  • topowy Xiaomi 13 Ultra

Najmocniejszy model dostanie flagowy obecnie procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2. Być może tańsze odmiany również skorzystają z tego chipsetu. Z jednego z ostatnich przecieków (z serwisu Weibo) dowiedzieliśmy się natomiast, że Xiaomi 13 Pro posiada 12 GB RAM oraz dodatkowe 3 GB wirtualnej pamięci RAM.

W każdym modelu możemy też spodziewać się ekranu wykonanego w technologii AMOLED ze 120 Hz odświeżaniem. Każdy wariant dostanie aparat sygnowany logiem Leica i szybkie ładowanie. Parametry słabszych wariantów mogą natomiast różnić się od wersji Ultra. Każdy model zapewne dostanie też wodoszczelną obudowę, ładowanie bezprzewodowe i zwrotne, głośniki stereo, czy czytnik linii papilarnych wbudowany w ekran.

xiaomi 13 ultra
Xiaomi 13 – z Twittera Techy Preacher

Niedawno informowaliśmy o nowym smartfonie Xiaomi w dynamicznym kształcie w stylu iPhone. Apple nazwało to rozwiązanie „Dynamic Island”, a klienci od razu je pokochali. Być może podobna opcja znajdzie się też w serii Xiaomi 13.

Na zdjęciu głównym widoczny jest Xiaomi 12S Ultra. Model posiada prawdopodobnie ten sam aparat (sensor 1″), co opisywany Xiaomi 13 Ultra. Model 12S Ultra nie był jednak oferowany poza Chinami. Recenzenci, którzy mieli z nim styczność, piszą o wykonywanych zdjęciach w samych dobrych słowach. Xiaomi 13 Ultra będzie najpewniej dostępny na wszystkich rynkach, z pewnością nie będzie jednak tanim urządzeniem.

nano google news

Może zainteresują Cię też inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.