Vivo X100 jest powodem, dla którego będziemy tęsknić za tą marką w Polsce

11.06.2023 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Vivo X100 jest powodem, dla którego będziemy tęsknić za tą marką w Polsce
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Vivo oficjalnie potwierdziło, że opuszcza polski rynek. Szkoda, bo nadchodzący flagowiec – Vivo X100 – zapowiada się bardzo dobrze. Ma rewelacyjny aparat, świetną wydajność, topowy ekran, przyciągającą spojrzenia obudowę. Można długo wymieniać zalety tego topowego modelu, którego prawdopodobnie nie kupimy już w oficjalnej dystrybucji w Polsce.

Zapowiedź Vivo X100

Premiera Vivo X90 i Vivo X90 Pro pokazała nam, że Vivo zna się na konstruowaniu mocnych smartfonów. Oba telefony charakteryzują się doskonałymi parametrami, a model X90 Pro+ zachwycił wszystkich recenzentów – miał wszystko to, co najlepsze, włącznie z procesorem Snapdragon 8 Gen 2.

Ciężko więc powiedzieć, co mogłoby znaleźć się w następcy, by poprawić X90-tkę. Vivo znów stanęło jednak na wysokości zadania, a X100 zapowiada się naprawdę wyśmienicie.

Topowa wydajność dzięki najmocniejszemu procesorowi Dimensity w historii

Nowe Vivo X100 i Vivo X100 Pro nie będą cierpiały na braki w wydajności. Ogromną moc zapewni im bowiem procesor MediaTek Dimensity 9300. W przeciwieństwie do innych topowych chipsetów, nie ma w nim rdzeni odpowiedzialnych za oszczędzanie baterii.

Ośmiordzeniowy Dimensity 9300 to bezkompromisowy układ, który może pobić wydajność Snapdragona 8 Gen 2.

Cztery rdzenie Cortex X4 uzupełniają kolejne cztery – Cortex A720. Nie ma tu więc znacznie mniej wydajnych rdzeni Cortex z serii A5xx.

Wydajność rdzeni w procesorach mobilnych
Wydajność rdzeni Cortex

Warto też dodać, że najmocniejsze dziś procesory mają jeden rdzeń, którego zadaniem jest osiąganie maksymalnej wydajności. Zwykle to Cortex X3 lub Cortex X4. Vivo X100 z procesorem mającym aż cztery takie rdzenie może pobić wszelkie rekordy wydajności.

Dane Vivo X90 Pro
Rewelacyjne parametry Vivo X90 Pro

Warto jednak dodać, że doniesienia nie są oficjalne. Możemy też dodać, że na horyzoncie jest już premiera najnowszego chipsetu Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3. Jeśli okaże się bardziej wydajny od topowego MediaTeka Dimensity 9300, może trafi do Vivo X100 Pro+. Podobny zabieg Vivo zastosowało już w przypadku modeli X90 Pro (procesor Dimensity) i X90 Pro+ (Snapdragon).

Aparat fotograficzny w Vivo X100 zawstydzi konkurencję?

Obecnie nie ma lepszego aparatu w smartfonie, niż ten zamontowany w Vivo X90 Pro+. Czego możemy się spodziewać w następcy? Nawet jeśli moduł aparatu i optyka będą identyczne, możliwości fotograficzne ulegną poprawie. Wiele zawdzięczamy bowiem wydajności telefonu. To ona odpowiada w dużej mierze za redukcję szumów, elektroniczną stabilizację, czy dobieranie odpowiednich ustawień i trybu aparatu. Flagowy procesor w połączeniu z 1-calową matrycą obiektywu głównego (jak w X90) przy niezłej optyce powinien dać wyśmienite efekty.

Vivo X90 Pro
Vivo X90 to fotograficzny potwór. Vivo X100 może przebić jego możliwości!

O odpowiedni zapas mocy w Vivo X100 powinna zadbać spora bateria. Najpewniej będzie miała około 5000 mAh. Naładujemy ją bardzo szybko, być może z mocą 100 W. Niestety, nie mamy jeszcze potwierdzonej specyfikacji i informacji o innych podzespołach.

Zdjęcie główne przedstawia Vivo X90.

Może zainteresują Cię także inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.