Samsung Galaxy Z Tab – składany tablet Samsung ma trafić na rynek w 2023 roku

18.04.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Samsung Galaxy Z Tab – składany tablet Samsung ma trafić na rynek w 2023 roku
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Składane smartfony są już na rynku od kilku lat. Choć wciąż pozostają dość niszowym produktem, nikogo dziś nie zdziwi widok takiego urządzenia. Nieco inaczej wygląda sytuacja w przypadku składanych tabletów. Koreański gigant chce to zmienić i swój produkt wprowadzi na rynek najpewniej jeszcze w tym roku. Samsung Galaxy Z Fold Tab. Konstrukcja zginanego wyświetlacza ma być dość nietypowa.

Ekran Samsunga Galaxy Z Fold Tab składany w dwóch miejscach!

Samsung Galaxy Z Fold Tab to dość nowatorski pomysł w kwestii składania ekranu. W przypadku smartfonów, a także niektórych laptopów (np. Lenovo ThinkPad X1 FOLD) ekran składa się w połowie. Pozwala to osiągnąć duży rozmiar wyświetlacza po rozłożeniu, a kompaktowość sprzętu po jego złożeniu. Samsung Galaxy Z Fold Tab ma natomiast składać się w dwóch miejscach. Po dwóch stronach centralnej, największej części ekranu AMOLED 120 Hz miałyby się znaleźć dwa „skrzydła”, łącznie o powierzchni niemal równej środkowemu elementowi.

Boczne części ekranu składanego tabletu Samsunga mają się składać do środka, ale też na zewnątrz.

Takie rozwiązanie pozwoliłoby korzystać ze składanego tabletu na kilka sposobów. Niektóre z nich są dziś jeszcze nieznane i możemy jedynie gdybać na temat tego, jak Samsung wykorzysta tę możliwość. Jeśli wspomniane rozwiązanie rzeczywiście trafi do produkcji, możemy też otrzymać bardzo efektowny, choć zapewne nietani sprzęt. Już dziś najdroższy tablet Samsung Galaxy Tab S8 Ultra kosztuje niemal osiem tysięcy złotych. Dopiero przed nami jest natomiast premiera Galaxy Tab S9, który w wersji Ultra może być jeszcze droższy. Samsung Galaxy Z Fold Tab może więc kosztować ponad 10 000 złotych.

Samsung Galaxy Z Fold Tab
Samsung Galaxy Z Fold Tab

Za wydajność podwójnie składanego Samsunga według internetowych przecieków ma odpowiadać najmocniejszy dziś procesor. Mowa oczywiście o Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2. Być może, podobnie jak w Samsungu Galaxy S23, składany tablet dostanie fabrycznie podkręcony chipset z dopiskiem „for Galaxy”.

Kiedy premiera składanego tabletu Samsunga?

Wiele wskazuje na to, że Samsung Galaxy Z Fold Tab zostanie zaprezentowany równocześnie z najnowszymi Galaxy Tab S9, S9+ i S9 Ultra. Dokładnej daty jeszcze nie znamy, najpewniej jednak urządzenia trafią na rynek jeszcze w 2023 roku.

Może zainteresują Cię też inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.