Search icon

Zapowiedź Samsung Galaxy Watch 7 – będzie przydatna nowość i dodatkowy wariant

23.03.2024 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Zapowiedź Samsung Galaxy Watch 7 – będzie przydatna nowość i dodatkowy wariant
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Samsung przyzwyczaił nas już do tego, że w każdym roku dwukrotnie prezentuje swoje najważniejsze nowości. Pierwsze takie odbyło się na początku roku – to oczywiście prezentacja Galaxy S24 i narzędzi Galaxy AI. W wakacje powinna się natomiast odbyć kolejna prezentacja Galaxy Unpacked. Wtedy zobaczymy nową generacje składanych Samsungów, a także zegarki Galaxy Watch 7. Wygląda na to, że w 2024 roku zobaczymy o jedną odmianę więcej. Spodziewamy się też przydatnego udogodnienia w każdej z nich.

Co już wiemy o Samsung Galaxy Watch 7?

Poprzednik pojawił się w dwóch wersjach – Galaxy Watch 6 i Galaxy Watch 6 Classic. Tym razem spodziewamy się natomiast aż trzech wariantów smartwatcha Samsunga.

Podczas lipcowego Galaxy Unpacked powinniśmy poznać trzy wersje smartwatcha: Galaxy Watch 7, Galaxy Watch 7 Pro i Galaxy Watch 7 Classic.

W sieci od jakiegoś czasu krążą spekulacje dotyczące Galaxy Watch 7 z prostokątnym wyświetlaczem. Możliwe, że będzie to pewnego rodzaju nawiązanie do nieprodukowanej już serii Galaxy Gear. Być może właśnie jedna z trzech odmian Galaxy Watch 7 dostanie inną budowę, a może będzie to zupełnie nowy model – póki co tego nie wiemy.

Samsung Galaxy Watch 6 doczeka się następcy w aż trzech wersjach (Galaxy Watch 7)
Samsung Galaxy Watch 6 doczeka się następcy w aż trzech wersjach (Galaxy Watch 7)

Nowy procesor i sztuczna inteligencja w Galaxy Watch 7

Za wydajność nowych zegarków z tej serii ma odpowiadać Samsung Exynos W940. Z nieoficjalnych doniesień wynika, że użytkownicy będą mogli cieszyć się sporo lepszym czasem pracy na baterii, właśnie dzięki zastosowaniu zmienionego, nowoczesnego chipsetu. Procesor ma być przy tym bardziej wydajny, choć już w Galaxy Watch 6 ciężko było na coś narzekać pod tym względem.

Już od jakiegoś czasu Samsungi, póki co topowe serie z najnowszym oprogramowaniem, korzystają z narzędzi AI. Galaxy AI powinno zawitać również do Galaxy Watch 7. Jakie funkcje dzięki temu dostaniemy? Przydatną nowością z pewnością będzie jeszcze lepsza, bardziej zaawansowana analiza parametrów naszego organizmu, czy monitorowanie snu. Na dokładne informacje poczekamy jednak zapewne do prezentacji sprzętu.

Kiedy premiera serii Samsung Galaxy Watch 7?

Samsung nie potwierdził jeszcze tej daty. Spodziewamy się jednak, że najnowsze Samsungi Galaxy Watch 7 powinny zadebiutować w lipcu, kiedy odbędzie się letnie wydarzenie Galaxy Unpacked.

Poza trzema wersjami Galaxy Watch 7 i trzema nowymi Galaxy Z 6-tej generacji, zobaczymy też inną ważną nowość. To oczywiście inteligentny pierścień Samsung Galaxy Ring. Nieco mniej emocji wzbudza natomiast premiera kolejnego tabletu Galaxy Tab S. To prawdziwa ofensywa różnych produktów koreańskiej marki.

Smartwatche Samsung

Wygląd Galaxy Watch 7 nie jest jeszcze znany. Zdjęcia prezentują aktualną generację (Watch 6).

Może zainteresują Cię także inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.