Samsung Galaxy Watch 6 doczeka się kilku kluczowych zmian. Kiedy premiera?

08.05.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Samsung Galaxy Watch 6 doczeka się kilku kluczowych zmian. Kiedy premiera?
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Ciesząca się sporą popularnością seria smartwatchy Samsung Galaxy, ma już wkrótce doczekać się nowej generacji urządzeń. Czego można oczekiwać po tegorocznym modelu? Wstępne informacje i nieoficjalne doniesienia sugerują, że czekają nas spore zmiany zarówno pod względem stylistyki i designu, jak i w kontekście podzespołów inteligentnego zegarka.

Samsung Galaxy Watch 6 z kilkoma istotnymi zmianami

Do premiery Samsunga Galaxy Watch 6-tej generacji zostało jeszcze trochę czasu. Mimo to wiemy już o kilku zmianach w nadchodzącym modelu. Dwie z nich będą bardzo znaczące. Pierwszą istotną różnicą jest zastąpienie płaskiego szkła ekranu zaokrąglonym. Samsung korzystał już z tego rozwiązania w dwóch pierwszych odsłonach smartwatcha.

Nowy model będzie dostępny w 2 wariantach: Galaxy Watch 6 i Galaxy Watch 6 Classic.

Wraz z zaokrąglonym na brzegach ekranem, do Samsung Galaxy Watch 6 powróci też obracany pierścień. Ruchomy element ułatwi obsługę i swoim wyglądem nawiązuje do klasycznych zegarków. Był on stosowany m.in. w trzeciej generacji smartwatchy koreańskiego producenta.

Samsung Gear 3

Druga zmiana to oczywiście nowy procesor. Urządzenie dzięki niemu przyspieszy i dostanie nowe funkcje.

Zastosowanie mocniejszego procesora wymusiło także montaż większej baterii. Ta w najnowszym modelu ma mieć pojemność 300 mAh (zamiast 284 mAh w poprzedniku) w modelach z mniejszą tarczą, czyli Galaxy Watch 6 40 mm i 40 mm Classic. W większych urządzeniach (Galaxy Watch 6 44 mm i Galaxy Watch 6 46 mm Classic) ogniwo ma aż 425 mAh (410 mAh w poprzedniku).

Nowy chipset Exynos w Samsung Galaxy Watch 6

W tegorocznych zegarkach Samsung Galaxy Watch 6 dostaniemy nowy procesor. Zamiast stosowanego w Galaxy Watch 4 i 5 Exynosa W920, sercem urządzenia zostanie autorski układ Exynos W980. Zdaniem producenta jest on o 10% szybszy od poprzednika. Z internetowych pogłosek wynika, że nowy układ jest wykonany w 5-nanometrowej technologii. Oznacza to więc lepsze osiągi połączone z energooszczędną pracą. W połączeniu z nieco większą pojemnością baterii, Galaxy Watch 6 może pracować nieco dłużej na jednym ładowaniu.

W zegarku możemy się spodziewać ekranu AMOLED, podobnie jak w sprzedawanej dziś generacji. Wyższa wydajność pozwoli na szybszą obsługę zegarka, czy jeszcze lepsze przetwarzanie danych na temat użytkownika. Być może Samsung zaprezentuje też dodatkowe funkcjonalności. Pozwoli na to ruchomy pierścień wokół ekranu, czy szybki rozwój sztucznej inteligencji w ostatnich miesiącach. Można również oczekiwać, że wybrane warianty będą wyposażone w moduł łączności LTE.

Samsung Galaxy Watch
Samsung Galaxy Watch

Premiera zegarka odbędzie się w trakcie Galaxy Unpacked w sierpniu lub wrześniu 2023 roku. Wtedy powinniśmy też zobaczyć najnowsze składane modele Galaxy Z Flip 5 i Galaxy Z Fold.

Na zdjęciu głównym jest Galaxy Watch 5.

Może zainteresują Cię także inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.