Czy Samsung Galaxy A25 połączy niską cenę A14 i zalety droższego A34?

14.09.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Czy Samsung Galaxy A25 połączy niską cenę A14 i zalety droższego A34?
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Samsung od lat przyzwyczaja nas do tego, że modele z serii Galaxy A to bardzo rozsądny wybór. Cena nie jest wygórowana, design przypomina flagowce, możemy też liczyć na komplet niezbędnych funkcji. Teraz na horyzoncie pojawił się zupełnie nowy model – Samsung Galaxy A25. Dlaczego ma szansę stać się wielkim rynkowym hitem sprzedaży?

Samsung Galaxy A25

Choć oficjalna premiera urządzenia nie miała jeszcze miejsca, sporo o nim wiemy. Dane pochodzą z kilku źródeł – internetowych przecieków, a także tego, co pojawiło się w wynikach benchmarka GeekBench. Jeśli natomiast chodzi o design urządzenia, tu sprawa wydaje się najbardziej oczywista. W ostatnim czasie koreański producent przyzwyczaił nas bowiem do tego, że podchodzi dość konserwatywnie do zmian w stylistyce. Samsung Galaxy A25 będzie więc wyglądał bardzo podobnie do poprzednika, jak i do modeli z podobnej półki cenowej (np. Galaxy A14, czy Galaxy A34).

Samsung Galaxy A25
fot. OnLeaks, GizNext)

Samsung Galaxy A24 prezentuje się bardzo dobrze. Jakich zmian możemy się więc spodziewać w nadchodzącym modelu? Wymiary będą niemal identyczne (wymiary 162 x 77,5 x 8,3 mm względem 162,1 x 77,6 x 8,3 mm w Galaxy A24), tak samo jak wielkość ekranu – 6,4″. To AMOLED pracujący z rozdzielczością Full HD+, najpewniej przy odświeżaniu 90 Hz.

Zmianie ulegnie procesor. Zamiast MediaTeka Helio G99, sercem Samsunga Galaxy A25 zostanie najpewniej Exynos 1280. To autorski układ Samsunga, który dotychczas trafił już do wielu ich smartfonów – m.in. Galaxy A33 5G, Galaxy A53 5G, czy do M33 5G. Mamy więc obsługę łączności 5G, co byłoby sporym krokiem naprzód względem poprzednika.

Najnowszy Android 14 i nakładka One UI 6.0

Poza niezłym procesorem, znanym z nieco starszych smartfonów (choć z wyższej półki, niż Galaxy A25), spodziewamy się też 8 GB RAM. Smartfon powinien debiutować z najnowszym systemem operacyjnym Android 14 i nakładką Samsunga – OneUI 6.0. System ten powinien na dniach pojawić się na rynku wraz z premierą Google Pixel 8. Z czasem trafi do wielu urządzeń – nowych, a także zaktualizowanych przez swoich producentów.

Samsung już od jakiegoś czasu daje swoim klientom długie wsparcie. Poza najnowszym systemem, właściciel Samsunga Galaxy A25 może więc liczyć na kilka lat aktualizacji.

Telefon otrzyma najpewniej baterię o pojemności 5000 mAh ze standardowym dla Samsunga ładowaniem 25 W. Aparat główny 50 MP i szeroki kąt 5 MP są niemal pewne. Powinno im towarzyszyć „oczko” 2 MP do zdjęć makro.

Premiera Galaxy A25 powinna odbyć się w drugim kwartale 2024 roku. Jeśli model pojawi się na polskim rynku, cena powinna oscylować w okolicy 1000 złotych.

Może zainteresują Cię także inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.