Europejska premiera Redmi Pad SE – specyfikacja i cena taniego tabletu Xiaomi

22.08.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Europejska premiera Redmi Pad SE – specyfikacja i cena taniego tabletu Xiaomi
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Firma Xiaomi zaprezentowała niedawno nowy model tabletu. Redmi Pad SE, bo o tym urządzeniu mowa, to stosunkowo niedrogi tablet z całkiem niezłymi parametrami. Jeśli zatem w najbliższym czasie planujecie kupić tablet, to warto poczekać na ten model. Redmi Pad SE może nieźle namieszać w segmencie tanich tabletów.

Specyfikacja Redmi Pad SE

Sercem nowego tabletu firmy Xiaomi jest procesor Qualcomm Snapdragon 680 o taktowaniu do 2,4 GHz. W przypadku pamięci operacyjnej zastosowano kości typu LPDDR4X, a do wyboru są dwa warianty – z 4 GB lub 8 GB pamięci RAM. Pojemność pamięci masowej to zaledwie 128 GB, ale można ją rozszerzyć za pomocą karty microSD, maksymalnie o 1 TB.

Redmi Pad SE

Nowy tablet chińskiej firmy posiada wyświetlacz wykonany w technologii LCD, którego rozdzielczość to 1920 na 1200 pikseli, więc jest całkiem nieźle jak na tę półkę cenową.

Jego maksymalna jasność to 400 nitów. Warto dodać, że tablet obsługuje adaptacyjną częstotliwość odświeżania od 30 do 90 Hz oraz 8-bitową głębię koloru. Próbkowanie dotyku odbywa się z częstotliwością 180 Hz.

Nie zapomniano także o dwóch aparatach, po jednym z każdej strony. Przedni ma rozdzielczość wynoszącą 8 megapikseli, a tylny 5 megapikseli. Tablet ma też cztery głośniki wspierające technologie Dolby Atmos i Hi-Res Audio.

Redmi Pad SE

Obudowa tego tabletu wykonana została z aluminium, a jej grubość wynosi nieco ponad 7 milimetrów. Warto też dodać, że zastosowana w tym tablecie bateria ma pojemność 8000 mAh. Całość waży 478 gramów, a zainstalowany fabrycznie system operacyjny to Android 13 z MIUI Pad 14.

Redmi Pad SE – cena

Tablet Redmi Pad SE dostępny będzie w trzech konfiguracjach pojemności pamięci operacyjnej RAM: 4, 6 oraz 8 GB. Poszczególne modele kosztują odpowiednio 199, 229 oraz 249 euro. Dostępne są trzy warianty kolorystyczne: Lavender Purple, Graphite Gray oraz Mint Green. Tablet nie jest póki co dostępny w Polsce.

Źródło i grafiki: mi.com

Może Cię zainteresować:

TEMATYKA:
Bloger technologiczny z zamiłowania. Od 2011 roku korzysta z urządzeń marki Apple i interesuje się perypetiami tej firmy, ale nie straszne mu inne tematy związane z nowoczesną technologią użytkową.