Zapowiedź realme GT Neo 6 i realme GT Neo 6 SE – co już wiadomo?

13.03.2024 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Zapowiedź realme GT Neo 6 i realme GT Neo 6 SE – co już wiadomo?
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Seria smartfonów realme GT Neo w każdej kolejnej generacji cechuje się dużą opłacalnością. Telefony są zauważalnie tańsze od flagowców konkurencji, mając jednak wiele podobieństw do nich. Z informacji znalezionych w serwisie Weibo wynika, że wkrótce premierę będą miały dwa modele realme GT Neo 6. Oba zapowiadają się naprawdę wybornie!

Jaki procesor otrzyma realme GT Neo 6?

Mocniejsza odmiana realme GT Neo 6 powinna dostać bardzo mocny procesor. To układ Qualcomm Snapdragon 8s Gen 3. Ta nazwa może niewiele mówić – nic dziwnego, układ nie miał jeszcze bowiem oficjalnej premiery. Ma jednak mieć wydajność pomiędzy Snapdragonem 8 Gen 2 (jest bardzo mocnym procesorem!) a Snapdragonem 8 Gen 3 (to po prostu jeden z najmocniejszych układów w 2024 roku). Mowa o wydajności w testach benchmarkowych AnTuTu na poziomie około 1,7 miliona punktów.

Nadchodzi nowy Snapdragon? Zupełnie nowa seria

Podstawowa wersja realme GT Neo 6 SE ma natomiast dostać najmocniejszy chipset Qualcomm dla telefonów ze średniej półki cenowej. To najnowszy Snapdragon 7+ Gen 3. Również temu procesorowi niczego nie będzie brakowało, a od flagowych chipsetów różni się właściwie jedynie wynikami w benchmarkach. W codziennym użytkowaniu oba telefony zapewnią więcej, niż wystarczającą wydajność i sporą płynność.

Co jeszcze wynika z plotek na temat realme GT Neo 6?

I w najnowszej generacji smartfony realme GT Neo 6 dostaną bardzo szybkie ładowanie. Mowa o mocy 100 W. Oba modele dostaną akumulatory o większej niż standardowa pojemności. Powinna mieć ona ponad 5000 mAh.

Nowe modele dostaną wyświetlacze AMOLED z wysoką częstotliwością odświeżania obrazu (zapewne 120 lub 144 Hz) i rozdzielczością 1,5k. Wśród wielu wersji pamięciowych, jakie na pewno zaproponuje realme, podstawowe będą naprawdę tanie. Mówi się, że tańszy z opisywanej dwójki miałby kosztować od 1999 jenów, co daje tylko nieco ponad 1000 złotych. Oczywiście, na naszym rynku smartfony będą odpowiednio droższe. Nawet przy dwukrotnie wyższej cenie będą jednymi z najbardziej opłacalnych modeli w swojej klasie!

realme GT Neo 5 Pro

Data premiery nie jest jeszcze znana. Z pewnością odbędzie się ona jednak dopiero po oficjalnej premierze najnowszych układów Qualcomm.

Telefony realme

Zdjęcie główne przedstawia realme GT Neo 5. Wygląd nadchodzącego modelu nie jest jeszcze znany.

Może zainteresują Cię także inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.