Zapowiedź realme GT Neo 5 Pro – flagowca, który konkurencji się nie boi

18.06.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Zapowiedź realme GT Neo 5 Pro – flagowca, który konkurencji się nie boi
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Sporymi krokami zbliża się premiera realme GT Neo 5 Pro. O ile poprzednicy tego smartfona byli nieźle wycenionymi średniakami o cechach flagowca, najnowszy model będzie naprawdę topowym smartfonem! Niemal każdy element jego specyfikacji wygląda niemal doskonale!

realme GT Neo 5 Pro ze Snapdragonem 8 Gen 2

Niemal wszyscy producenci, którzy chcą w 2023 roku stworzyć flagowe telefony, używają w nich Snapdragona 8 Gen 2. Do wydajności topowego chipsetu zbliżyć mogą się jedynie układy Apple, czy najdoskonalsze procesory MediaTek Dimensity. I właśnie najmocniejszego Snapa dostanie realme GT Neo 5 Pro. Żeby nikt nie mógł narzekać na braki w wydajności, telefon otrzyma też aż 16 GB RAM. Pewne źródła wskazują na to, że to prawdopodobnie RAM typu LPDDR4x (nieco starsze kości). Być może to jednak zwykły błąd i chodzi o najnowsze pamięci LPDDR5x. Zapewne na rynku pojawią się też warianty z mniejszą liczbą pamięci. Do wyboru będziemy też mieli dyski o pojemności 256 lub 512 GB.

realme GT Neo 5 Pro dostanie duży ekran OLED z wysoką częstotliwością odświeżania obrazu – zapewne 144 Hz.

Przy rozdzielczości 1,5k i rozmiarze 6,74″ otrzymalibyśmy doskonały wyświetlacz do gier, czy multimediów. Do tego możemy liczyć na niezłe głośniki stereo, czy dźwięk Dolby Atmos, choć te funkcje spotkamy też w tańszych urządzeniach.

realme GT Neo 3
realme GT Neo 3

Aparat z optyczną stabilizacją obrazu i ładowanie 100W

We flagowym smartfonie nie może oczywiście zabraknąć również topowego aparatu. Z pewnością realme GT Neo 5 Pro dostanie kilka obiektywów, z których główny zrobi ogromne wrażenie. Matryca 50 MP Sony IMX890 połączona z optycznie stabilizowanym obiektywem. Nie zapominajmy do tego, że mocny procesor też pozytywnie wpływa na finalne efekty fotograficzne.

realme GT Neo 5 Pro z taką specyfikacją aparatu nie będzie ustępował właściwie żadnemu konkurentowi.

Kolejnym mocnym puntem smartfona rodem z Chin będzie możliwość bardzo szybkiego ładowania. Bateria zapewne będzie miała pojemność około 4700 mAh, a napełnimy ją z mocą 100 W.

Realme GT Neo5 SE
Smartfon Realme GT Neo5 SE

Kiedy premiera realme GT Neo 5?

Opisywany telefon powinien pojawić się na rynku jeszcze w tym roku. Jego dokładna data premiery, czy finalna specyfikacja nie są jeszcze znane. Możemy być natomiast pewni, że smartfon nie będzie należał do tanich. Przy topowej specyfikacji okaże się jednak łakomym kąskiem, jeśli jego cena zakupu spadnie do okolic 5000 złotych w Polsce.

Telefon oczywiście pojawi się z najnowszym Androidem 13 na pokładzie.

Na zdjęciu głównym: realme gt neo 5.

Może zainteresują Cię także inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.