Search icon

Zapowiedź OnePlus Pad 2 – czy to będzie najmocniejszy tablet z Androidem?

26.04.2024 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Zapowiedź OnePlus Pad 2 – czy to będzie najmocniejszy tablet z Androidem?
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Dowiadujemy się, że OnePlus pracuje już nad swoim kolejnym flagowym tabletem. OnePlus Pad 2 powinien dostać tak mocne podzespoły, że… zostanie najlepszym tabletem z Androidem? Co o nim wiemy?

Zapowiedź OnePlus Pad 2

Obecnie najlepsze tablety z Androidem, jak chodźmy Samsung Galaxy Tab S9 Ultra, mają na wyposażeniu mocny chipset z 2023 roku – Snapdragona 8 Gen 2. Nic więc dziwnego, że pierwsze informacje dotyczące OnePlus Pad 2 wskazują na użycie jeszcze lepszego układu – procesora Qualcomm kolejnej generacji.

OnePlus Pad 2 ma otrzymać procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3. Na brak wydajności z pewnością nikt nie będzie więc narzekał.

Pierwsze informacje na temat OnePlus Pad 2 podaje Max Jambor. Znany leakster opublikował je za pośrednictwem serwisu X.

Czy jest coś nadzwyczajnego w użyciu takiego procesora w topowym tablecie marki OnePlus? Wygląda na to, że tak. Do dziś takiego układu nie ma bowiem żaden z tabletów konkurencji. OnePlus Pad 2 z miejsca stałby się więc najmocniejszym tabletem na rynku. Oczywiście, w przyszłości ta sytuacja powinna się zmienić, a kolejni producenci też wykorzystają ten chipset. Dotyczy to choćby kolejnego tabletu Xiaomi – Pad 7 Pro. On nie miał jednak jeszcze swojej premiery.

Nowy tablet Oppo również otrzyma Snapdragona Gen 3?

Powiązania między firmami Oppo i OnePlus są więcej niż oczywiste. Obie marki nalezą w końcu do jednego właściciela. Pierwszy tablet OnePlusa był zresztą niemal identyczny do Oppo Pad 2. Wydaje się więc naturalne, że OnePlus Pad 2 może być Oppo Pad-em 3 ze „zmienionym znaczkiem”. Topowy tablet tej marki również powinien więc dostać najwydajniejszy dziś procesor Qualcomm. Ciekawe więc, jak na taką ofensywę mocnych tabletów z Chin odpowiedzą Apple, a przede wszystkim Samsung.

OnePlus Pad
OnePlus Pad

Kiedy premiera OnePlus Pad 2?

Według nieoficjalnych doniesień OnePlus Pad 2 może zadebiutować w połowie roku. Dokładna data premiery nie jest jednak jeszcze znana. Nieco wcześniej powinniśmy natomiast poznać Oppo Pad 3. Jego premiera ma się bowiem odbyć już w maju 2024 roku, wraz ze smartfonami Oppo Reno 12. Nie wiemy natomiast, czy tablet Oppo trafi na polski rynek. Jeśli chodzi natomiast o OnePlus Pad 2, możemy być tego niemalże pewni.

Co oferuje OnePlus Pad pierwszej generacji?

O premierze OnePlus Pad pisaliśmy na początku 2023 roku. Wtedy tablet zapowiadał się na bardzo ciekawy model. Mimo świetnej specyfikacji nie okazał się jednak hitem sprzedaży, mogącym zagrozić dominacji urządzeń Samsunga lub Apple w tym segmencie. Nie pomogła nawet całkiem niezła cena, zaczynająca się od około 2000 złotych za wersję z 8 GB RAM i pamięcią wewnętrzną 128 GB. Model ten jest niemal o połowę tańszy od podstawowego Samsunga Galaxy Tab S9 z taką samą pamięcią.

OnePlus Pad

Sercem OnePlus Pad jest mocny procesor MediaTek Dimensity 9000. Tablet otrzymał cztery głośniki stereo i ekran o proporcjach 7:5 z częstotliwością odświeżania 144 Hz i 10bitową głębią kolorów. Nie zabrakło wsparcia dla topowych technologii, jak Dolby Vision, Dolby Atmos, jest też dobra bateria 9510 mAh z szybkim ładowaniem 67 W. Jeśli chodzi o te parametry, OnePlus Pad 2 powinien podnieść poprzeczkę jeszcze wyżej.

Polecane tablety OPPO

Może zainteresują Cię też inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.