Search icon

Zapowiedź POCO F6 – czy to Xiaomi Redmi Turbo 3 w przebraniu? Co jeszcze wiadomo?

21.04.2024 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Zapowiedź POCO F6 – czy to Xiaomi Redmi Turbo 3 w przebraniu? Co jeszcze wiadomo?
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Marka POCO powstałą w 2018 roku, kiedy na rynek trafił pierwszy model: Pocophone F1. Xiaomi, właściciel POCO, zaproponowało smartfon z rewelacyjną wydajnością i dobrym ekranem, jednak w atrakcyjnej cenie. Wiązało się to z pewnymi kompromisami – nieco gorszym wykonaniem obudowy, czy aparatem nie tak imponującym, jak we flagowcach o podobnej wydajności. Seria jest kontynuowana już od 6 lat, a kolejnym jej przedstawicielem ma być POCO F6. Co dziś o nim wiemy?

Zapowiedź POCO F6

Hasłem przyświecającym projektantom serii POCO „F” wciąż jest „wydajność flagowych telefonów za ułamek ich ceny„. Taki sam powinien być i nadchodzący model – POCO F6. Oficjalna specyfikacja wciąż nie jest znana, jednak nie brakuje spekulacji na jej temat. Poprzednik (POCO F5) otrzymał bardzo dobry układ z górnych rejonów średniej półki cenowej – Snapdragona 7+ Gen 2 z taktowaniem 2,91 GHz i najmocniejszym rdzeniem Cortex-X2. Możliwe więc, że w najnowszym wydaniu zobaczymy jeden z nowszych procesorów Qualcomm, np. Snapdragona 7 Gen 3. Pamiętajmy, że do oferty powinna też dołączyć wersja POCO F6 Pro, tam może trafić jeden z układów Snapdragon 8 (np. Snapdragon 8s Gen 3 lub Snapdragon 8 Gen 2).

Xiaomi Redmi Turbo 3 Harry Potter
Xiaomi Redmi Turbo 3 Harry Potter – POCO F6 może być bardzo podobnym urządzeniem pod względem specyfikacji

Możliwe, że POCO F6 okaże się przebrandowaną wersją obecnego już na rynku telefonu Xiaomi Redmi Turbo 3.

Tam mamy właśnie mocny procesor Qualcomm Snapdragon 8s Gen 3, 12 lub 16 GB RAM LPDDR5x i pamięć UFS 4.0 o pojemności od 256 GB do nawet 1 TB. Mówimy więc o niemal topowej specyfikacji. Smartfon oferuje też świetny ekran AMOLED 120 Hz z Dolby Vision i jasnością szczytową 2400 nitów (rozdzielczość QHD+) o przekątnej 6,7″ – podobny mógłby otrzymać właśnie nadchodzący model POFO F6.

Wśród kolejnych zapożyczeń z Xiaomi Redmi Turbo 3, POCO F6 także może otrzymać obudowę z matowego tworzywa sztucznego z certyfikatem ochrony IP64. Możliwe, że POCO F6 pojawi się również w wersji „Deadpool Edition”, na co wskazują pewne przecieki. Premierę nowej produkcji Marvela zapowiedziano na 26 czerwca. Możliwe, że właśnie w okolicy tej daty na rynek trafią też nowe POCO F6.

Czego powinniśmy oczekiwać po POCO F6 Pro?

Jeśli okaże się, że POFO F6 to lekko zmieniony telefon Xiaomi Redmi Turbo 3, jak mocarna będzie odmiana POCO F6 Pro? Z danych, które pojawiły się w urzędzie certyfikacyjnym FCC wynika, że POCO F6 Pro również może być smartfonem Xiaomi, ale w innej obudowie. Tym razem mowa jednak o modelu Xiaomi Redmi K70. Telefon ma układ Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, aparat 50 MP z optyczną stabilizacją obrazu + szerokokątny 8 MP, a także baterię 5000 mAh z możliwością naładowania od 0 do 100% w 18 minut – dzięki mocy 120 W.

Xiaomi Redmi K70 kosztuje równowartość nieco ponad 300 euro, choć poza rynkiem chińskim zapewne cena będzie zauważalnie wyższa.

Xiaomi Redmi K70
Xiaomi Redmi K70 – POCO F6 Pro może być jego klonem

Na oficjalną specyfikację musimy więc jeszcze poczekać. Nie ulega jednak wątpliwości, że POCO F6 i POCO F6 Pro będą kolejnymi urządzeniami, które nazwiemy „Zabójcami flagowców”, przynajmniej pod względem stosunku ceny do wydajności.

Zdjęcie główne przedstawia Xiaomi Redmi Turbo 3.

Wszystkie telefony Xiaomi

Może zainteresują Cię także inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.