Search icon

Zapowiedź Oppo Reno 12 i Oppo Reno 12 Pro. Będzie naprawdę dobrze!

24.04.2024 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Zapowiedź Oppo Reno 12 i Oppo Reno 12 Pro. Będzie naprawdę dobrze!
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Smartfony z serii Oppo Reno od lat cieszą się sporą popularnością wśród kupujących. Można powiedzieć, że to jeden z flagowych produktów chińskiej marki, choć pod względem ceny pozycjonujemy go w klasie średniej. Nadchodzące modele, czyli Oppo Reno 12 i Oppo Reno 12 Pro, mogą być naprawdę mocne. Wszystko dzięki nowoczesnym i wydajnym procesorom MediaTek.

Zapowiedź Oppo Reno 12

Póki co informacje na temat specyfikacji Oppo Reno 12 nie są oficjalne. Z różnych przecieków dowiadujemy się jednak, czego możemy się spodziewać po nadchodzącym modelu. Największą różnicą między Oppo Reno 12 a Oppo Reno 12 Pro powinien być procesor. W tym pierwszym znajdziemy układ MediaTek Dimensity 8300.

Wyświetlacz Oppo Reno 12 powinien mieć rozdzielczość 1080p. Spodziewamy się, że będzie to panel AMOLED z częstotliwością odświeżania obrazu na poziomie 120 Hz. Cechą charakterystyczną obu nowych modeli ma być delikatne zakrzywienie krawędzi ekranów – i to ze wszystkich czterech stron.

Zapowiedź Oppo Reno 12 Pro
Oppo Reno 11

Co wiemy o Oppo Reno 12 Pro?

Wersja oznaczona jako Pro powinna otrzymać mocniejszy procesor. MediaTek Dimensity 9200 Plus to układ, którego wydajność stawia nadchodzącego smartfona niemal na równi z flagowcami. Wyświetlacz w Oppo Reno 12 Pro powinien być lepszy niż w podstawowej odmianie. Największą różnicą ma być oferowana rozdzielczość – w tym przypadku to 1,5K.

Co jeszcze wiemy o serii Reno 12?

Konstrukcja Oppo Reno 12 i Oppo Reno 12 Pro ma się składać z dwóch tafli szkła ochronnego przedzielonych plastikowym korpusem.

Na tylnej stronie obu nowych smartfonów prawdopodobnie zobaczymy taki sam zestaw aparatów. W każdym z nich powinniśmy zobaczyć 50-megapikselowy teleobiektyw z 2-krotnym zbliżeniem optycznym. Taki aparat sprawdziłby się do ujęć portretowych. Nie wiadomo natomiast, czego spodziewać się po pozostałych obiektywach, nie znamy też ich liczby.

W Oppo Reno 11 mieliśmy 50 megapikselowy aparat główny z optyczną stabilizacją obrazu i PDAF, a także 8-megapikselowy aparat z szerokim polem widzenia. Tam aparat do trybu portretowego miał natomiast 32 MP. Być może ulepszenia pojawią się także w pozostałych aparatach.

W poprzedniku moc ładowania wynosiła 67 W. W serii Oppo Reno 12 zostanie podniesiona do 80 W. Wciąż musimy jednak poczekać na pojawienie się oficjalnej specyfikacji modeli.

Zdjęcia przedstawiają model Oppo Reno11. Dziś nie znamy jeszcze wyglądu nadchodzącego modelu.

Telefony Oppo

Może zainteresują Cię także inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.