Oppo Reno 10 5G – zapowiedź mocnych „średniaków” z Chin

25.02.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Oppo Reno 10 5G – zapowiedź mocnych „średniaków” z Chin
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Najwyraźniej nie tylko Xiaomi lubuje się w bardzo częstym wypuszczaniu kolejnych modeli. Świeżo po premierze dotychczasowego modelu, już poznajemy szczegóły specyfikacji Oppo Reno 10 5G. Model podstawowy oraz wersja Pro+ mogą otrzymać ciekawy aparat fotograficzny. Co jeszcze o nich wiemy?

Zapowiedź Oppo Reno 10 (Pro+)

Do oferty Oppo mają trafić dwa nowe modele:

  • standardowy Oppo Reno 10 5G dostanie niezły ekran OLED Full HD+ w rozmiarze 6,7″
  • lepsza wersja Oppo Reno 10 Pro+ poszczyci się natomiast wyświetlaczem o wyższej rozdzielczości 2712 x 1220 pikseli). Ma to być płaski ekran (w Reno 9 Pro+ miał zakrzywione krawędzie).

Oba nowe modele powinny dostać świetny aparat z matrycą Sony IMX890 50 MP.

Dodatkiem ma być obiektyw szerokokątny o rozdzielczości 8 MP. Z niektórych doniesień internetowych wynika możliwa obecność jeszcze jednego aparatu z tyłu. Mowa o obiektywie peryskopowym z zoomem optycznym. Skąd takie podejrzenia? Do sieci trafił schemat smartfona. Na nim znajdziemy aparat o charakterystycznym, prostokątnym kształcie. Przeciek opublikował serwis Digital Chat Station.

Digital Chat Station informuje o peryskopowym aparacie w Oppo Reno 10
źródło: Digital Chat Station

Co jeszcze wiemy o nadchodzącym Oppo Reno 10?

Główny aparat w Oppo Reno 10 ma dostać optyczną stabilizację obrazu. Powinno dać to efekt w postaci całkiem dobrej jakości zdjęć. Kamerka do selfie powinna mieć 32 MP. Przekłada się to na bardzo dobre możliwości fotograficzne, szczególnie w średniej półce cenowej. Wisienką na torcie jest tu oczywiście aparat peryskopowy. Jeśli Oppo rzeczywiście umieści go w najnowszym modelu, z pewnością będzie to cecha wyróżniająca Oppo Reno 10 (Pro+) na tle konkurencji.

Peryskopowy zoom w iPhone 15 pro max
Budowa aparatu peryskopowego.

Obie wersje powinny otrzymać baterię o pojemności 4600-5000 mAh z bardzo szybkim ładowaniem.

Obecnie nie znamy jeszcze oficjalnej daty premiery ani tym bardziej cen nowych smartfonów z serii Oppo Reno 10.

Zdjęcie główne przedstawia Oppo Reno 9.

Może zainteresują Cię także inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.