OnePlus Open to pierwszy „składak” tej marki. Kiedy premiera?

24.09.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
OnePlus Open to pierwszy „składak” tej marki. Kiedy premiera?
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Do sieci trafiła informacja o dacie premiery OnePlus Open. Pierwszy składany smartfon tej marki stanie się konkurencją dla Google Pixel Fold, Samsung Galaxy Z Fold 5, czy fantastycznego Honor Magic V2. Czego powinniśmy się spodziewać po nowym modelu z Chin?

OnePlus Open to pierwszy składany telefon marki

Póki co na rynku nie mamy jeszcze zbyt wielu składanych telefonów. Nic dziwnego – są dość drogie, wymagają też posiadania przez producenta odpowiedniej technologii. Jednymi z najlepszych „składaków” są dziś produkty dwóch gigantów technologicznych. Porównanie Galaxy Z Fold 5 i Google Pixela Fold jest jednak trudne do rozstrzygnięcia. Być może OnePlus Open pogodzi obu producentów, po prostu przejmując ich klientów.

Data premiery OnePlus Open
OnePlus Open

OnePlus Open to flagowiec z Chin, który ma przy tym duży, składany ekran.

Warto dodać, że już kilkanaście miesięcy temu pojawiły się zapowiedzi premiery składanych modeli OnePlus i Oppo. To ten sam koncern. O ile jednak Oppo Find N2 Fold trafił już na rynek, OnePlus w takiej wersji nie ujrzał jeszcze światła dziennego. Niedługo powinno się to jednak zmienić.

Data premiery OnePlus Open
OnePlus Open

Kiedy premiera OnePlus Open?

Warto pochwalić nazwę nowego modelu. OnePlus Open nawiązuje do otwierania. Konkurencja modele najczęściej mają natomiast w nazwie „Fold”, czyli składanie. Czy poza nazwą OnePlus również będzie miał cechy przeciwne do rywali? Raczej nie. Spodziewamy się topowej specyfikacji, prawdopodobnie z procesorem Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, czyli najmocniejszym dziś na rynku. Dodatkiem będzie 12 GB najszybszej pamięci RAM LPDDR5X.

Znamy datę premiery OnePlus Open / Fold

Telefon dostanie znany z flagowca OnePlus 11 aparat, koło którego widnieje nazwa Hasselblad. Wewnętrzny (składany) ekran ma mieć przekątną równą 7,82″, zewnętrzny – 6,31″. Smartfon powinien z miejsca stać się jednym z najmocniejszych telefonów na rynku. Warto jednak podkreślić, że wszystkie, najnowsze konstrukcje tego typu mają dość podobne wnętrze.

Premierę OnePlus Open zaplanowano na 19 października 2023 roku.

Poczekamy więc na nią jeszcze tylko niecały miesiąc. Czy Samsung, Google i pozostali producenci składanych smartfonów mają się czego obawiać? Wiele zależy od finalnej ceny OnePlus Open. Według doniesień ma ona wynosić około dwa razy tyle, ile kosztuje dziś OnePlus 11. W Polsce może to oznaczać między 7 a 8 tysięcy złotych.

Cena nie jest więc niska, konkurencji wyceniają jednak swoje „składaki” podobnie.

Może zainteresują Cię także inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.