Czy taki będzie kolejny budżetowy telefon Motoroli? Znamy możliwy wygląd moto G (2024)

28.12.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Czy taki będzie kolejny budżetowy telefon Motoroli? Znamy możliwy wygląd moto G (2024)
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Motorola moto G (2024) wkrótce może dołączyć do oferty marki. To kolejny telefon, który trafi do półki niezbyt drogich urządzeń – czy jest tam miejsce na jeszcze jeden telefon?

Premiera Motoroli moto G (2024) jest tuż, tuż

Dzięki informacjom dostępnym w serwisie MySmartPrice dowiadujemy się, jak powinien wyglądać nadchodzący model. Okazuje się, że na rynek prawdopodobnie trafi… kolejny telefon wyglądający podobnie do reszty. Portfolio Motoroli staje się więc całkiem jednolite, co dziś nie powinno nikogo dziwić. Podobne podejście do kwestii designu widzimy dziś między innymi w przypadku Apple lub Samsunga, gdzie nawet kolejne generacje smartfonów wyglądają niemal identycznie. Czy to źle? Niekoniecznie. Najwyraźniej najwięksi producenci uznali już, że w kwestii stylistyki osiągnęli perfekcję. I w wielu przypadkach ciężko się z tym nie zgodzić. Nowe Motorole zresztą również wyglądają bardzo dobrze.

Motorola moto G (2024) wygląda dość klasycznie. Dobre proporcje zaburza jednak nieco dolna „bródka” – jest zauważalnie grubsza od pozostałych ramek wokół płaskiego ekranu.

Ciężko tez nie odnieść wrażenia, że wygląd nowego modelu jest jedynie nieco zmodyfikowaną stylistyką poprzednika. Największą różnicę zobaczymy z tyłu – w okolicy wyspy z aparatami. Motorola moto G (2024) z poprzednim modelem powinna natomiast dzielić wymiary. Znów zobaczymy więc prawdopodobnie ekran o przekątnej 6,5″ (IPS LCD). Ekran powinien mieć częstotliwość odświeżania 120 Hz, prawdopodobnie natomiast dostanie jedynie rozdzielczość HD+.

Motorola moto G (2024)
Motorola moto G (2024) (źródło: MySmartPrices)

W urządzeniu z pewnością znajdzie się natomiast złącze słuchawkowe minijack, czy funkcja Dual SIM. Choć z tyłu obudowy widzimy wyspę z dwoma, wyraźnie zaznaczonymi obiektywami aparatów, tylko jeden z nich nam się przyda. W poprzednim modelu główny aparat miał matrycę 48 MP i obiektyw f/1.7. Tego samego możemy się spodziewać również w generacji na 2024 rok.

Zapowiedź nowej Motoroli
Motorola moto G (2024) (źródło: MySmartPrices)

Kiedy Motorola moto G (2024) trafi na rynek?

Poprzednik pojawił się na rynku w maju 2023 roku. Być może nowy model zadebiutuje na rynku nieco wcześniej, na początku 2024 roku. Produkcja odświeżonego modelu, który w zasadzie może się różnić jedynie stylistyką, we wnętrzu znów możemy więc otrzymać procesor Snapdragon 480+ 5G (6 nm), jak najbardziej adekwatny do półki cenowej (znacznie poniżej 1000 złotych). Model z poprzedniego roku pojawił się w wersji z 4 GB RAM i 128 GB na dane, tego samego spodziewam się w wersji moto G (2024).

Czy wprowadzenie jedynie kosmetycznych zmian do obecnej generacji to zły pomysł? Niekoniecznie! Motorola moto G (2024) ma szansę zostać po prostu kolejnym niedrogim, ale porządnym smartfonem tej marki. Niezły (jak na swoją półkę cenową) procesor, spora pojemność pamięci i nowoczesny wygląd z pewnością będą zaletami. Do wad możemy natomiast zaliczyć ekran w rozdzielczości jedynie HD+. Z drugiej strony niższa rozdzielczość pozwala osiągnąć lepszą wydajność i dłuższy czas pracy na jednym ładowaniu.

Może zainteresują Cię inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.