Search icon

Nadchodzi nowy iPad Air. Idą zmiany. Znamy datę premiery

24.04.2024 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Nadchodzi nowy iPad Air. Idą zmiany. Znamy datę premiery
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

W sieci pojawiły się pierwsze informacje na temat nowego modelu tabletu Apple. Nadchodzący iPad Air doczeka się kilku zmian w specyfikacji. Niektóre są nieznaczne, inne możemy natomiast nazwać małą rewolucją.

iPad Air – zapowiedź modelu na 2024 rok

Początkowo iPad Air zadebiutował w 2020 roku z ekranem o przekątnej 10,9″. Jego design przypominał iPada Pro. Najwyraźniej Apple uznało, że nadszedł czas na zmiany. Jedną z nich może być dodanie wersji z ekranem o przekątnej 12,9″. Najciekawszy jest jednak rodzaj matrycy – zdaniem Rossa Younga, zajmującego się analizą poczynań Apple, ma to być matryca mini-LED. Wcześniej mieliśmy natomiast wyświetlacze typu LCD. Możemy się więc spodziewać, że nie tylko dostaniemy wyraźnie większy ekran, ale też wyświetli on zauważalnie lepszą jakość obrazu. Ekran może być bardzo podobny do tego z aktualnego modelu iPad Pro 12.9.

iPad Air
iPad Air 10.9

Największe zalety ekranu Mini-LED w stosunku do LCD to większy kontrast, wyższy poziom maksymalnej jasności, głębsza czerń i spora oszczędność energii. Wszystko to sprawia, że takie rozwiązanie jest po prostu bardziej nowoczesne i lepsze.

Z danych od osób zajmujących się łańcuchami dostaw Apple, zmieni się kształt wycięcia na kamerkę selfie. Zamiast okrągłej „dziurki” w 2024 roku ma to być podłużny „notch”, niczym z iPhone X.

Większe wycięcie mogłoby zwiastować pojawienie się dodatkowych czujników, np. do realizacji zabezpieczenia biometrycznego FaceID. Poza tym zmianie ma ulec lokalizacja przedniej kamery. Trzymając tablet w orientacji poziomej kamera zniknie z górnej ramki, a pojawi się z boku.

Nowy układ aparatu w iPad Air
Inny układ aparatu z tyłu iPada Air na 2024 rok (źródło: 9to1Mac)

Z nieoficjalnych doniesień dowiadujemy się też, że nowy iPad Air nie otrzyma najnowszej klawiatury – Magic Keyboard. Takie akcesorium możemy kupić dla iPada Pro, w tańszym modelu być może nie dostaniemy jednak takiej możliwości. Szkoda, nowa Magic Keyboard jest niemal tak wygodna jak klawiatury znane z laptopów i ma solidną, aluminiową obudowę.

Tablety iPad Air

Nowy iPad Air dostanie procesor Apple M3?

Apple przyzwyczaiło nas do tego, że nawet ich podstawowe modele smartfonów i tabletów mają bardzo dobrą wydajność. Nie inaczej ma być w przypadku nowego iPad Air. Nadchodzący tablet może dostać bardzo mocny układ Apple M3.

Apple iPad Air 2024 powinien dostać kilka nowych wersji kolorystycznych.

Data premiera nowych tabletów właśnie została podana do publicznej wiadomości. Nie musimy długo czekać na prezentację najnowszych urządzeń serii iPad Air i iPad Pro i ich rynkowy debiut. Cena wciąż pozostaje natomiast wielką niewiadomą.

iPad Air
iPad Air 10.9

Kiedy premiera nowych tabletów iPad Air?

Apple zaprasza wszystkich zainteresowanych na premierę najnowszych urządzeń. Tablety iPad Air zostaną pokazane podczas wydarzenia „Apple Event” już 7 maja 2024 roku.

Apple Event - premiera iPadów

Wtedy poznamy też serię Apple iPad Pro, prawdopodobnie z ekranem OLED. Nowe tablety mogą pracować pod kontrolą procesorów Apple M2 lub Apple M3. Premierę możemy śledzić na kanale YouTube oraz w Apple TV. Możemy to robić również na stronie internetowej Apple.

Może zainteresują Cię także inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.