Nothing Watch (1) z pierwszymi szczegółami, ale data premiery wciąż pozostaje zagadką

21.07.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Nothing Watch (1) z pierwszymi szczegółami, ale data premiery wciąż pozostaje zagadką
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Nothing jest dość młodym producentem, zdążył już jednak namieszać na rynku. Dwie generacje smartfonów i kilka modeli słuchawek TWS dobrze przyjęły się na rynku. Wyróżnikiem zawsze jest niezły stosunek ceny do jakości. Sporo klientów do zakupu produktów Nothing zachęca również nietuzinkowy design. Czy to samo powiemy o pierwszym smartwatchu tej firmy? Co wiemy o Nothing Watch (1) jeszcze przed jego premierą?

Zapowiedź Nothing Watch (1)

Najnowszy Nothing Phone (2) rzucił wyzwanie flagowcom. Idzie ścieżką utartą przez debiutancki smartfon – Nothing Phone (1). Również słuchawki Nothing Ear są projektowane według tej samej filozofii – dostarczyć klientom ciekawy produkt w dobrej cenie, nie zapominając przy tym o nieszablonowym wyglądzie. Sprzęty tego producenta wyróżniają się częściowo przezroczystą obudową, przez którą widać podzespoły urządzenia. W smartfonach zadbano też o jeszcze jeden wyróżnik – efektowne podświetlenie diodami LED. Zegarek już pewien czas temu zapowiedział film, umieszczony na oficjalnym kanale YouTube:

Nothing przyzwyczaił nas już do tego, że kampanie reklamowe są ciekawe i bardzo owocne. Materiał wideo z zapowiedzią smartwatcha możemy uznać zatem za początek wprowadzania kolejnego produktu na rynek.

Po dłuższym czasie od pierwszych zapowiedzi, do sieci trafiły informacje z indyjskiego urzędu certyfikacyjnego. Tam w kategorii smartwatchy znalazły się dane, a jakże – Nothing Watch (1)!

Nothing Watch podobny do Samsunga Galaxy Watch 5 Pro?

W jednym z tweetów z oficjalnego konta Nothing napisano, że firma przyjrzy się dokładnie Samsungowi Galaxy Watch 5 Pro. Cóż, jeśli się wzorować, to na najlepszych! Smartwatch Samsunga należy do światowej czołówki, być może Nothing podpatrzy w nim pewne rozwiązania.

Nothing Watch (1)
Nothing Watch (1) – zapowiedź nowego zegarka smart

Niestety, poza kilkoma wizualizacjami zegarka (pochodzą z kanału YouTube Nothing), nie mamy póki co zbyt wielu szczegółów na jego temat. Możemy się spodziewać prostego i intuicyjnego interfejsu, zapewne podobnego do NothingOS 2.

Wygląd urządzenia powinien znów wykorzystać elementy z przezroczystego tworzywa. Smartwatch powinien więc wyglądać niezwykle efektownie. Co do funkcjonalności, zapewne będą zbliżone do konkurencji. Dziś nawet niedrogie smartwatche mają zestaw przydatnych czujników, czy niezłe ekrany AMOLED. Nie wiadomo jednak jeszcze, czy Nothing Watch (1) dostanie moduł GPS, czy dodatkowe funkcje dla sportowców i aktywnych.

Nothing Watch (1)

Może zainteresują Cię także inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.