Search icon

Nothing Phone (3) – co zaoferuje czwarty smartfon marki?

25.04.2024 |
| Clock Przeczytasz w 4 Minuty
Nothing Phone (3) – co zaoferuje czwarty smartfon marki?
Przeczytasz w 4 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Premiera pierwszego smartfona Nothing była długo wyczekiwanym wydarzeniem. Choć producent nie miał żadnego stażu na rynku, cały e-świat czekał na poznanie bliżej Nothing Phone (I). Powód był prosty – ciekawe formy zapowiedzi tego modelu, a także założyciel marki. Carl Pei jest w końcu osobą odpowiedzialną w przeszłości za powstanie marki OnePlus. Ostatecznie nie zawiedliśmy się – smartfon Nothing okazał się wyjątkowo ciekawy, a jego cena była bardzo atrakcyjna. To samo możemy powiedzieć zresztą również o kolejnych sprzętach firmy. Teraz czekamy na Nothing Phone 3, który ma być nie trzecim, a czwartym smartfonem marki. Wokół telefonu pojawia się coraz więcej pogłosek.

Zapowiedź Nothing Phone (3)

Po pierwszym Nothing Phone pojawił się model Nothing Phone (2). Nie był jednak następcą, a wyglądającym niemal identycznie modelem z wyższej półki. W momencie premiery smartfon kosztował nieco ponad trzy tysiące złotych, oferował flagowe doznania i niezłe możliwości w cenie o połowę niższej, niż „pełnoprawne” modele z górnej półki. Kolejnym smartfonem był Nothing Phone (2a), który – jako tańsza odmiana „dwójki” – jest po prostu następcą „jedynki”.

Nothing Phone 2 - podświetlenie
Nothing Phone (2)

Przy okazji Nothing zmieniło nieco wygląd, co zobaczymy w szczególności w układzie podwójnego aparatu z tyłu.

Nazewnictwo smartfonów Nothing jest nieco zagmatwane. Wygląda jednak na to, że Nothing Phone (3) będzie po prostu nowym flagowcem marki.

Czwarty smartfon marki ma być więc następcą Nothing Phone (2). Przed smartfonem pojawia się więc niezwykle trudne zadanie. Nothing Phone (2) jest dziś jednym z najbardziej opłacalnych telefonów. W cenie niecałych 2500 złotych oferuje mocny procesor, 12 GB RAM, 256 GB miejsca na dane, ex-flagowy aparat z matrycą Sony IMX 890, czy świetny wygląd. Ciężko znaleźć jakieś braki w specyfikacji tego modelu, co zaoferuje więc jego następca?

Co zaoferuje Nothing Phone 3?

Nothing Phone (2) pracował pod kontrolą procesora Snapdragon 8+ Gen 1, czyli topowego układu z 2022 roku. Już ten model pracował bardzo dobrze, niemal nie odbiegając od (w teorii) mocniejszych konkurentów. Wszystko zawdzięczaliśmy bowiem doskonałej optymalizacji nakładki systemowej NothingOS. Nothing Phone 3 znów nie otrzyma najmocniejszego układu, znając podejście do oprogramowania, nie powinniśmy się jednak niczego obawiać. W nowym modelu najpewniej znajdzie się układ Qualcomm Snapdragon 8s Gen 3. To nowy procesor, będący nieco „okrojoną” wersją flagowego Snapdragona 8 Gen 3. Mowa o obniżeniu taktowania najmocniejszego rdzenia Cortex-Xr – z 3,3 GHz do 3,0 GHz. I tak oznacza to potężną moc i wydajność wystarczającą na kilka lat bezproblemowej pracy.

Wydajność Nothing Phone 3 ze Snapdragonem 8s Gen 3 powinna z łatwością przekroczyć 1,5 miliona punktów w benchmarku AnTuTu.

Warto dodać, że procesor Qualcomm posiada zintegrowany koprocesor odpowiedzialny za realizację zadań AI. Sztuczna inteligencja w Nothing Phone 3 powinna pozwolić na m.in. generowanie obrazów, czy tworzenie podsumowań lub tłumaczenia na żywo. Funkcje związane z AI poznamy zapewne jednak dopiero w momencie premiery urządzenia.

Mówi się, że Nothing Phone 3 trafi na rynek w trzech wersjach: ze 128, 256 lub 512 GB miejsca na dane. Niemal pewne jest natomiast, że obudowa znów będzie częściowo transparentna i zobaczymy w niej „światełka” – moduł Gyph. To cecha charakterystyczna telefonów marki Nothing. Możemy dostosowywać działanie podświetlenia LED, np. przypisując je do powiadomień, czy nawet sprawdzać przy ich pomocy status dojazdu jedzenia w dostawie, czy czas oczekiwania na Ubera.

Czego jeszcze spodziewamy się po Nothing Phone 3?

Ciężko dziś powiedzieć, jakie jeszcze ulepszenia pojawią się w Nothing Phone (3). Możliwe, że model ten wreszcie otrzyma teleobiektyw. Dotychczas wszystkie modele posiadały dwa „oczka” z matrycami 50 MP – aparat główny i z szerokim polem widzenia. Według niektórych informacji, Nothing Phone (3) może dostać kamerę z matrycą Sony LYT. Możliwe, że nie będzie to jednak flagowy sensor LYT-900, znany choćby z Xiaomi 14.

Nowe smartfony CMF i Nothing na horyzoncie
Nothing Phone 2a

Zbyt dużych usprawnień z pewnością nie wymagają natomiast ani wyświetlacz, ani bateria. Już w Nothing Phone 2 są bardzo dobre. Ekran to AMOLED 6,7″ z odświeżaniem 120 Hz i rozdzielczością Full HD+. Obecnie wyświetlacz najlepszego smartfona Nothing ma natomiast maksymalną jasność 1600 nitów. Spodziewamy się, że wartość ta zostanie znacznie zwiększona, konkurenci oferują dziś więcej pod tym względem.

Bateria ma natomiast sporą pojemność i szybkie ładowanie 67 W, a także opcję ładowania bezprzewodowego. Sprzedawany dziś model Nothing warto też pochwalić za obudowę. Jest nie tylko efektowna i podświetlana diodami LED, ale też doskonale wykonana. Brakuje jedynie wodoszczelności w klasie IP68 (jest tylko ochrona przed zachlapaniem – IP53).

Aparat w Nothing Phone 2
Nothing Phone (2)

Kiedy premiera Nothing Phone 3?

Oczywiście, wszelkie zapowiedzi dotyczące Nothing Phone (3) to obecnie nieoficjalne pogłoski. Brakuje więc także oficjalnego potwierdzenia daty premiery. Znając podejście marki Nothing do marketingu i nietuzinkowego sposobu zapowiadania swoich produktów, jeszcze długo nie dowiemy się, jak będzie wyglądał nowy model.

Według różnych przewidywań premiera Nothing Phone 3 miałaby się odbyć w wakacje 2024 roku.

Możliwy termin to lipiec tego roku. Na taki termin wskazuje raport Android Headlines. Wystarczy zresztą spojrzeć, kiedy pojawiały się poprzednie modele:

  • Premiera Nothing Phone (1) – 12 lipiec 2022, sprzedaż od 16 lipca 2022
  • Premiera Nothing Phone (2) – 11 lipiec 2023, sprzedaż od 17 lipca 2023
Nothing Phone 2 z procesorem Snapdragon 8 Gen 2
Tak Carl Pei zapowiedział obecność procesora Qualcomm Snapdragon w Nothing Phone (2)

Wkrótce powinny do nas spływać kolejne doniesienia dotyczące elementów specyfikacji, wyglądu, czy innych informacji na temat sprzętu. Jedno jest pewne – Nothing Phone 3 zapowiada się jako bardzo ciekawy smartfon, co zresztą powiemy o całym portfolio smartfonów Nothing.

Możemy natomiast zastanowić się nad możliwą ceną Nothing Phone 3. Pierwszy smartfon marki zadebiutował za około 500 dolarów. Nothing Phone 2 kosztował w momencie premiery około 600 dolarów. Ceny w Europie i Polsce były nieco wyższe, jednak po dość szybkim czasie spadły. Wygląda na to, że w momencie premiery Nothing Phone (3) może kosztować maksymalnie 700 dolarów. Wiele zależy jednak od dokładnej specyfikacji tego modelu.

Na zdjęciach widzimy Nothing Phone poprzednich generacji. Nie ma jeszcze żadnych grafik obrazujących nadchodzący model.

Może zainteresują Cię również inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.