Search icon

Przed premierą Motorola RAZR 50 i RAZR 50 Ultra poznaliśmy oficjalną specyfikację i wygląd

21.05.2024 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Przed premierą Motorola RAZR 50 i RAZR 50 Ultra poznaliśmy oficjalną specyfikację i wygląd
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Motorola oficjalnie zapowiada premierę dwóch modeli. Motorola RAZR 50 i RAZR 50 Ultra to smartfony składane. Już na pierwszy rzut oka widzimy podobieństwo do Motoroli z serii RAZR 40. Czy najnowsze „składaki” znów mogą okazać się tak ciekawe, jak poprzednik?

Oficjalna zapowiedź Motoroli RAZR 50

Motorola RAZR 50 to tańszy z nadchodzącej dwójki składanych smartfonów. Mimo to wciąż mówimy o w pełni wyposażonym telefonie z górnej półki. Cechą charakterystyczną jest tu wygląd – z dość smukłymi ramkami wokół zewnętrznego ekranu. Wyświetlacz ten ma 3,6″ i wykonano go w technologii pOLED, tak samo zresztą, jak główny ekran (składany). W zewnętrznym ekranie mamy dwa wycięcia na aparaty fotograficzne, co wygląda bardzo nowocześnie i po prostu dobrze. Już poprzednik mógł być uznany za najlepiej wyglądający składany model na rynku, w 2024 roku będzie tylko lepiej.

Motorola RAZR 50
Motorola RAZR 50

Ekran główny ma przekątną 6,9″ i częstotliwość odświeżania obrazu 120 Hz.

Za wydajność odpowiada tu procesor MediaTek Dimensity 7300X. Pod tym względem nie jest więc flagowo, ale większość użytkowników powinna być zadowolona z szybkości działania. Motorola RAZR 50 ma kilka rozwiązań kompromisowych, które pozwalają obniżyć cenę. Bardzo dobrze prezentuje się natomiast zestaw aparatów. Główny ma 50 MP i optyczną stabilizację obiektywu. Obok mamy też 13-megapikselowy obiektyw szerokokątny. Kamera przednia, czy raczej wewnętrzna, ma matrycę 32 MP.

Motorola RAZR 50
Motorola RAZR 50

Bateria w nowej Motoroli RAZR 50 dostanie pojemność 4200 mAh. Całkiem przyjemną wiadomością jest zapowiedź ceny nowego „składaka”. W Stanach Zjednoczonych model ten zadebiutuje za 699 dolarów. W Europie powinien być natomiast trochę droższy, ale cena 899 euro w przypadku składanego, pięknego telefonu z niezłą specyfikacją i tak jest dobra.

Motorola RAZR 50

Motorola RAZR 50 Ultra

Motorola daje nam wybór – albo sporo tańszy model z dobrą specyfikacją, albo… topowy RAZR 50 Ultra z bardzo mocnymi podzespołami. Sercem tego drugiego ma być prawie-flagowy procesor Qualcomm – Snapdragon 8s Gen 3. W tym modelu powinniśmy dostać też więcej pamięci, choć zapewne pojawi się kilka wariantów do wyboru. Bateria jest natomiast nieco mniejsza, a jej pojemność to 4000 mAh. W tym modelu możemy natomiast liczyć na naprawdę szybkie ładowanie.

Zewnętrzny ekran Motoroli RAZR 50 Ultra jest większy i ma przekątną 4″.

Motorola RAZR 50 Ultra
Motorola RAZR 50 Ultra

Pamiętam, jak taki rozmiar miały główne ekrany w wielu smartfonach… Dziś mówimy natomiast o przekątnej mniejszego, zewnętrznego wyświetlacza. Ten główny ma natomiast 6,9″ i wysoką częstotliwość odświeżania 165 Hz. Oba ekrany Motoroli RAZR 50 Ultra wykonane są w technologii pOLED, co jest gwarancją żywych kolorów i świetnego kontrastu.

Motorola RAZR 50 Ultra
Motorola RAZR 50 Ultra

Oba aparaty główne, w tym z szerokim polem widzenia, mają matryce 50 MP. Pod względem jakości zdjęć Motoroli RAZR 50 Ultra nikt nie powinien więc nic zarzucić. Przednia/wewnętrzna kamera znów ma 32 MP. W oprogramowaniu smartfona (Android 14 z nakładką Helio UI) nie zabraknie natomiast nowości wykorzystujących sztuczną inteligencję.

Motorola RAZR 50 Ultra
Motorola RAZR 50 Ultra

A cena? Jest wyższa, niż w podstawowym modelu. Motorola RAZR 50 Ultra może kosztować około 1200 euro w Europie (wariant 12 GB RAM i 256 GB pamięci na dane). Także ten smartfon z pewnością ma zaletę w postaci świetnego designu, a także atrakcyjnych wersji kolorystycznych.

Kiedy premiera Motorola Razr 50 i Razr 50 Ultra?

Nie ma oficjalnego potwierdzenia, ale najprawdopodobniej oba telefony trafią na rynek w czerwcu 2024 roku.

Źródło zdjęć: evleaks

Składane telefony Motorola

Może zainteresują Cię też inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.