Search icon

Premiera Motorola moto G85 już wkrótce. Co już wiemy?

10.05.2024 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Premiera Motorola moto G85 już wkrótce. Co już wiemy?
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Modele Motoroli z serii moto G są od lat cenione w swojej klasie. Poszczególne smartfony, których klasę możemy wyczytać z samej nazwy (im wyższa pierwsza cyfra, tym lepszy model), celują w klientów szukających niedrogiego, ale atrakcyjnego i dobrze wyposażonego urządzenia. Najnowszy model (moto G85) zastąpi cenioną Motorolę moto G84, powinien więc zaoferować nieco więcej niż poprzednik.

(Nie)oficjalna zapowiedź Motoroli moto G85

O nowych urządzeniach dowiadujemy się z różnych źródeł. Niekiedy prezentacja jest jak najbardziej oficjalna, a zdjęcia i specyfikację smartfona pokazuje jego producent. Często mówimy natomiast o przeciekach i nieoficjalnych doniesieniach. W przypadku Motoroli moto G85 mamy natomiast do czynienia z… czymś pośrodku. Model ten przed premierą pojawił się na stronie jednego z europejskich sprzedawców smartfonów marki. Możemy więc uznać te informacje za sprawdzone.

Europejska cena Motoroli moto G85 5G to około 300 euro.

Poprzednik w chwili debiutu był wyceniony tak samo (299 euro), a obecnie kupimy ten model za 1299 złotych. Takie ceny oznaczają, że mamy do czynienia z całkiem niedrogim smartfonem, ale nie jest to „najniższa półka”. Możemy mieć więc spore oczekiwania względem Motoroli moto G85 5G.

W tej cenie na pewno plusem jest ilość pamięci. Motorola moto G85 5G ma aż 12 GB RAM. Użytkownik skorzysta z 256 GB miejsca na dane. Jeśli konkurencja oferuje w swoich modelach takie wartości, zwykle wymaga to dopłaty do droższej wersji.

Specyfikacja Motoroli moto G85 może się podobać, choć jest jeden minus

Najprawdopodobniej specyfikacja nie będzie mocno odbiegała od tego, co oferuje poprzednik. Najsłabszym punktem znów może być procesor. Qualcomm Snapdragon 695 nie jest najnowszym układem, choć za niewiele ponad 1000 złotych dla wielu użytkowników będzie wystarczający. Najważniejsze jest to, że posiada wsparcie dla łączności 5G. Po smartfonie możemy oczekiwać niezłego czasu pracy na jednym ładowaniu – układ nie jest zbyt prądożerny, a bateria o pojemności 5000 mAh jest duża. Moc ładowania to najpewniej 33 W – tyle oferował poprzednik.

Motorola moto G85 5G będzie pracować pod kontrolą najnowszego systemu Android 14.

Znając Motorolę i jej podejście do projektowania smartfonów, w nowym modelu niczego nie zabraknie. Będzie NFC, dobry aparat główny z optyczną stabilizacją obrazu (w poprzedniku ma matrycę 50 MP), czy aparat szerokokątny (w poprzedniku: 8 MP). Nie powinno też zabraknąć slotu na karty pamięci, czy gniazda słuchawkowego minijack 3.5 mm.

Motorola Moto G84
Motorola moto G84

Na dokładną specyfikację musimy poczekać do oficjalnej premiery. Wtedy też dowiemy się, jak może wyglądać nowy model. Tu nie powinno być jednak dużych zmian w stosunku do moto G84.

Wszystkie telefony Motorola

Może zainteresują Cię także inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.