iPhone 17 Slim – będzie najsmuklejszy i najdroższy, ale czy przełomowy?

22.05.2024 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
iPhone 17 Slim – będzie najsmuklejszy i najdroższy, ale czy przełomowy?
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Pierwszy Apple iPhone bez dwóch zdań był urządzeniem rewolucyjnym. Kolejną tak znaczącą zmianą mogło być zaprezentowanie iPhone X. Poza tym poszczególne modele z roku na rok nie różnią się od siebie aż tak mocno, będąc raczej ewolucją swoich poprzedników. Prawdziwej rewolucji możemy się natomiast spodziewać w 2025 roku. Wtedy być może na rynek trafi zupełnie nowy model – iPhone 17 Slim.

Zapowiedź iPhone 17 Slim

Zgodnie ze swoją nazwą, obudowa iPhone 17 Slim może być niezwykle smukła i cienka. Moglibyśmy się w niej dopatrywać podobieństwa do najnowszego Apple iPad Pro. Możliwą zmianą jest przesunięcie wyspy z aparatami fotograficznymi, co odmieniłoby design iPhone 17 Slim. Nie wiadomo jednak, czy nowa stylistyka pojawiłaby się również w pozostałych modelach serii iPhone 17.

iPhone 17 Slim powinien dostać ekran o przekątnej 6,5-6,6 cala.

Taka wielkość może być optymalna, a dzięki zmniejszeniu ramek wokół ekranu wielkość iPhone 17 Slim przypominałaby znacznie tańszą wersję Pro ze sporo mniejszym ekranem. Pozwoli na to również mniejszy rozmiar dynamicznej wyspy aparatów na ekranie, choć wciąż pozostanie w niej aparat selfie i czujnik FaceID. Sam aparat do zdjęć selfie ma być natomiast ulepszony w stosunku do pozostałych modeli.

Sercem iPhone 17 Slim będzie procesor Apple A19 Bionic. Topowy model mógłby otrzymać najwięcej pamięci (RAM i na dane).

iPhone 15 - aparat
iPhone

Mimo premiery iPhone 17 Slim w rodzinie wciąż będą cztery modele

Obecnie smartfony Apple występują w czterech odmianach:

  • iPhone 15 – model podstawowy
  • iPhone 15 Plus – model podstawowy z większym ekranem
  • iPhone 15 Pro – model ulepszony (m.in. trzeci obiektyw aparatu, lepsza wydajność) z mniejszym ekranem
  • iPhone 15 Pro Max – model ulepszony z dużym wyświetlaczem.

Najmniejszym powodzeniem cieszą się smartfony Apple z dopiskiem „Plus„. Jeśli klienci wybierają wersję z większym ekranem, od razu decydują się na najmocniejszy model. Wygląda na to, że iPhone 16 Plus będzie ostatnim modelem w takiej odmianie.

Samsung Galaxy S24 Ultra czy iphone 15 pro max
Apple iPhone 15 Pro Max i Samsung Galaxy S24 Ultra

W 2025 roku do trójki modeli (iPhone 17, iPhone 17 Pro, iPhone 17 Pro Max) może więc dołączyć iPhone 17 Slim. Byłby najdroższym smartfonem w ofercie Apple.

Poza najmocniejszymi podzespołami, smukła obudowa ma posiadać aluminiową ramkę. Mniejszą grubość pozwoli uzyskać m.in. nowa technologia produkcji baterii. Wyższa gęstość akumulatora pozwoli zmniejszyć jego rozmiar, przez co cały telefon będzie mniejszy. Być może zostanie to zresztą zastosowane także w pozostałych smartfonach iPhone 17. Czas pracy na baterii może więc wzrosnąć.

Smukły, designerski, premium – taki ma być iPhone 17 Slim

Obecnie im droższy iPhone, tym większe daje możliwości, także pod względem specyfikacji. W przypadku iPhone 17 Slim dopłata – a ma to być w końcu najdroższy model w gamie – ma być związana również z samym designem. Telefon powinien być bardzo…. piękny i przyciągający spojrzenia.

Apple chciałoby, aby iPhone 17 Slim wybierali najzamożniejsi użytkownicy, a także wszyscy ci, którzy szukają urządzenia o nietuzinkowym wyglądzie.

przycisk akcji w iphone 15 pro
iPhone 15 już teraz jest modelem klasy premium, nawet w podstawowej wersji

Amerykańska marka musi popracować nad m.in. konstrukcją aparatu. Jego fizyczne atrybuty (m.in. optyka, czy wielkość matrycy) mają w końcu kluczowy wpływ na jakość zdjęć. Być może Apple wymyśli więc jakieś przełomowe rozwiązanie (a może już je ma?) pozwalające wycisnąć maksimum z aparatu o mniejszej wielkości.

Nie ulega wątpliwości, że Apple chcąc wprowadzić na rynek iPhone 17 Slim, spróbuje powalczyć z konkurencją. Modele takie, jak Xiaomi 14 Ultra, czy Samsung Galaxy S24 Ultra cieszą się w końcu sporym zainteresowaniem. Odróżniają się od pozostałych modeli w aktualnej gamie modelowej każdej z tych marek. Ostatecznie, na oficjalne informacje musimy jeszcze poczekać, być może aż do premiery urządzenia.

Może zainteresują Cię także inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.