To będzie najlepszy Honor w historii! Magic 6 Pro ma Snapdragona 8 Gen 3, a to nie koniec jego zalet

25.11.2023 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
To będzie najlepszy Honor w historii! Magic 6 Pro ma Snapdragona 8 Gen 3, a to nie koniec jego zalet
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Dotychczas chińska marka wyróżniała się w dużej mierze atrakcyjną ceną. Szły za tym pewne kompromisy, ale większość topowych flagowców mogliśmy ocenić pozytywnie. Honor Magic 6 Pro pokazuje natomiast sporą zmianę podejścia. To flagowiec z krwi i kości, który nie tylko dostanie topowy procesor. Pod względem możliwości fotograficznych rzuci wyzwanie o wiele bardziej uznanym producentom!

Premiera Honor Magic 6 Pro zaplanowana jest na 2024 rok. Już teraz na niego czekam!

Do oficjalnej premiery smartfona Honor Magic 6 Pro zostało jeszcze sporo czasu. Już teraz poznaliśmy jednak sporo informacji na jego temat, a także możemy obejrzeć zdjęcia urządzenia. Specyfikacja jest… imponująca! Nie tylko, jak na urządzenie tej marki. Właściwie o wszystkich podzespołach Honora Magic 6 Pro możemy powiedzieć, że są z najwyższej półki.

Najlepszą wydajność urządzenia zagwarantuje procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3.

Dotychczas układ ten zobaczyliśmy w Xiaomi 14 Pro i w iQOO 12. To, obok MediaTek Dimensity 9300, jeden z najlepszych procesorów na rynku na 2024 rok. Wydajność jest imponująca, olśniewająca, najlepsza! Już poprzednik (Snapdragon 8 Gen 2) pod względem mocy przypominał raczej komputer stacjonarny, niż telefon, kolejna generacja podniosła jeszcze poprzeczkę!

Nie znamy wszystkich szczegółów na temat specyfikacji Honor Magic 6 Pro. Zapewne poza topowym procesorem zobaczymy tam jednak 12 lub 16 GB RAM LPDDR5X i najszybszy obecnie dysk UFS 4.0 o pojemności co najmniej 256 GB.

Co jeszcze zaoferuje Honor Magic 6 Pro?

Nie mamy oficjalnej specyfikacji urządzenia. Możemy być jednak więcej niż pewni, że Honor Magic 6 Pro nie będzie słabszy od swojego poprzednika. Honor Magic 5 Pro miał natomiast spory i doskonały ekran AMOLED LTPO 6,8″ z adaptacyjną częstotliwością odświeżania 120 Hz. Znaleźliśmy też w nim potrójną kamerę 50 MP, podwójną kamerkę do selfie (13 MP + czujnik głębi), a także wodoszczelną obudowę. Jak przystało na topowy smartfon z Chin, klienci otrzymali też szybkie ładowanie 66 W (przewodowo) lub 50 W (bezprzewodowo).

Premiera Honor Magic 5 Pro
Honor Magic 5 Pro

Najlepszy aparat na rynku – Honor Magic 6 Pro będzie doskonałym telefonem do zdjęć!

Honor Magic 6 Pro ma spore szanse, aby stać się jednym z najlepszych fotograficznych telefonów w 2024 roku. Poza topowym procesorem zobaczymy w nim wielką matrycę (aż 1″!). To oznacza, że równie mocną stroną aparatu będzie strona sprzętowa, jak i programowa.

Główny obiektyw w Honor Magic 6 Pro otrzyma najpewniej matrycę OmniVision OV50K i optyczną stabilizację obrazu.

To naprawdę dobry i duży sensor. Wystarczy dodać, że będzie to najlepsza matryca OmniVision. Obecnie nie ma zbyt wielu równie dobrych matryc, a już te sprzed roku (Sony IMX989 lub Samsung HW1/HW1), które także mają wielkość 1 cala, robią piorunujące wrażenie. Wszystko to powoduje, że Honor Magic 6 Pro może zostać najlepszym telefonem do zdjęć.

Matryca OmniVision OV50K w Honor Magic 6 Pro
Matryca OmniVision OV50K w Honor Magic 6 Pro (źródło GSMchina)

Podobnie, jak u poprzednika, przednia kamera może otrzymać dwa obiektywy. Jeden z nich posłuży do pomiaru głębi ostrości. W najnowszym modelu nieco wydłużony otwór na aparat do selfie zostanie przeniesiony na środek ekranu. Możemy to zobaczyć na zdjęciach, które wyciekły do sieci:

Honor Magic 6 Pro
Źródło: GSMArena

Może zainteresują Cię także inne artykuły

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.