Zapowiedź Google Pixel Watch 3 – (prawie) ten sam wygląd. A gdzie zmiany?

17.06.2024 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Zapowiedź Google Pixel Watch 3 – (prawie) ten sam wygląd. A gdzie zmiany?
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

W sieci pojawiły się pierwsze informacje o Google Pixel Watch 3, a także rendery obrazujące możliwy wygląd. Dowiadujemy się z nich, że urządzenie będzie… niemal takie samo, jak poprzednik. Czy to minus? Niekoniecznie – smartwatche Google mają w końcu bardzo udany i całkiem ponadczasowy design.

Pierwsze zapowiedzi Google Pixel Watch 3

Wygląda na to, że Google Pixel Watch 3 nie będzie rewolucyjny, a przynajmniej nie pod względem designu. Wciąż ma być natomiast całkiem atrakcyjny – z klasycznym wyglądem, okrągłą tarczą i dość mocno zakrzywionymi bokami. Z przecieków dowiadujemy się o wymiarach 40,79 x 40,73 x 14 mm, a tarcza zegarka ma być taka, jak w poprzedniku – o średnicy 1,2″.

Rozmiary Google Pixel Watch 3 niemal nie różnią się od poprzednika. Ma nieznacznie większą grubość.

Na renderach widzimy zegarek w kolorze czarnym, ma też silikonowy pasek tej samej barwy. Zapewne do sprzedaży trafią jednak również inne odmiany kolorystyczne.

Google Pixel Watch 3
Google Pixel Watch 3

Wygląda na to, że pojemność baterii nieznacznie wzrośnie. W Google Pixel Watch 3 może mieć 307 mAh, poprzednik miał ogniwo… 304 mAh. Skoro pojemność (a przez to zapewne również rozmiar) baterii nie zmienia się znacząco, większa o 2 mm grubość smartwatcha może zwiastować inne zmiany. Być może chodzi o nowy zestaw czujników do pomiaru parametrów ciała użytkownika. Możliwe jednak, że wynika to jedynie z innego ukształtowania obudowy, na przykład w okolicy łączenia tarczy z paskiem. Na renderach widzimy, że zegarek ma tradycyjną koronkę do obsługi funkcji.

Co nowego w oprogramowaniu?

Parametry smartwatcha widoczne na renderach (wizualizacjach) wskazują na nieznaczne zmiany. Możemy się natomiast spodziewać, że pewne nowości pojawią się w oprogramowaniu lub wyposażeniu zegarka. Pewne jest, że Pixel Watch 3 zadebiutuje z nowym systemem – WearOS 5. Nie wiemy jednak, jakie usprawnienia szykuje amerykański gigant.

Możliwe, że smartwatch będzie w jakiś sposób wykorzystywał nową sztuczną inteligencję – Google Gemini.

Premiery Google Pixel Watch 3 spodziewamy się w październiku tego roku. Wtedy na rynek powinien trafić też nowy system dla zegarków (WearOS 5), a także nowa wersja Androida oznaczona numerem 15. Soft dla smartfonów zobaczymy oczywiście w zestawie z trójką nowych telefonów Google Pixel 9.

Prawdopodobnie Google Planuje jednoczesną prezentację Google Pixel Watch 3 i Google Pixel Watch 3 Pro. Możliwe, że to w tej lepszej wersji pojawią się bardziej kluczowe zmiany w stosunku do dwóch poprzednich generacji smartwatcha. Wiele wskazuje też na to, że Pixel Watch 3 od razu pojawi się w oficjalnej dystrybucji w Polsce.

Od jakiegoś czasu możemy w końcu kupić u nas najnowsze smartfony Google w oficjalnym sklepie marki przeznaczonym dla klientów z Polski*.

*- warto jednak wcześniej porównać cenę modelu z propozycją sklepu Komputronik 🙂

Źródło zdjęć: OnLeaks.

Może zainteresują Cię też inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.