Google Pixel Watch 2 otrzyma Snapdragon W5 i lepszy czas pracy na baterii

06.06.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Google Pixel Watch 2 otrzyma Snapdragon W5 i lepszy czas pracy na baterii
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Pod koniec 2022 roku odbyła się premiera pierwszego zegarka Google Pixel Watch. Choć to bardzo udane i stylowe urządzenie, nigdy nie odniosło rynkowego sukcesu na miarę zegarków Samsunga lub Apple. Wiele zmieni się natomiast w drugiej generacji smartwatcha. Pixel Watch 2 powinien dostać nowy procesor. Zmiana powinna wpłynąć nie tylko na wydajność i możliwości sprzętu, ale też na dłuższy czas pracy na jednym ładowaniu baterii.

Google Pixel Watch 2 z chipsetem Snapdragon W5

W pierwszym zegarku Google Pixel Watch za wydajność odpowiedzialny był układ Samsung Exynos 9110 i 2 GB RAM. Użytkownicy smartwatcha narzekali na dość krótki czas pracy na jednym ładowaniu. Pojawiły się też problemy ze stabilnością i wydajnością. Nie mówimy tu jednak o mocnym obciążeniu procesora zegarka. Kuriozalnym błędem była… źle wyświetlana godzina. Oczywiście, problem nie występował cały czas, a aktualizacje oprogramowania częściowo go rozwiązały.

Zdaniem 9to5Google, nowy Pixel Watch 2 dostanie procesor Snapdragon W5.

Układ zadebiutował w połowie zeszłego roku i od tego czasu użyto go w wielu zegarkach. Jest wydajny, energooszczędny i dobrze współpracuje z dostępnym oprogramowaniem. Nie wiadomo jednak, czy którą wersję procesora wybierze Gogle – dostępne są Snapdragon W5 i W5+. Zaletami procesorów z tej serii jest oszczędzanie energii także podczas korzystania z bezprzewodowej transmisji danych – Wi-Fi, 4G/LTE lub Bluetooth 5.3. Tego właśnie spodziewamy się po nowoczesnym chipie do zegarka smart.

Kluczową zmianą ma być wydłużenie czasu na jednym ładowaniu baterii.

Nowy procesor Snapdragon W5 i usprawnienia w oprogramowaniu sprawią, że Pixel Watch 2 będzie działał przez dwa dni bez podładowania.

Wydajność Snapdragon W5
Parametry Snapdragon W5+ w stosunku do poprzednika.

Dodatkowe możliwości Pixela Watch 2

Poza zmianą procesora, również funkcjonalności Google Pixel Watch 2 ulegną poprawie. Wiele wskazuje na to, że smartwatch dostanie dodatkowe czujniki: temperatury skóry i czytnik cEDA (ciągła aktywność elektrodermalna). Pozwoli to na jeszcze dokładniejsze badanie parametrów ciała użytkownika.

Takie możliwości mają już zegarki Fitbit drugiej serii. Warto dodać, że marka Fitbit należy obecnie właśnie do Google.

Google Pixel Watch
Google Pixel Watch pierwszej generacji

Kiedy premiera Pixel Watch 2?

Możemy zakładać, że kolejna generacja inteligentnych zegarków Google zadebiutuje już za kilka miesięcy. Być może odbędzie się to równocześnie z premierą Google Pixel 8. Smartfon wyposażony w najnowszy, mocarny procesor Google Tensor G3 powinien trafić na rynek jesienią 2023 roku. Wtedy być może poznamy też wszystkie szczegóły dotyczące Pixel Watch 2. Zegarek mógłby być cennym dodatkiem do Pixela 8 kupionego w przedsprzedaży. W ostatnich latach wielu producentów sprzętu decydowało się na taki ruch.

Może zainteresują Cię także inne artykuły

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.