Search icon

Google Pixel 9, Pixel 9 Pro i Pixel Pro XL – znamy wygląd i specyfikację. Kiedy premiera?

19.05.2024 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Google Pixel 9, Pixel 9 Pro i Pixel Pro XL – znamy wygląd i specyfikację. Kiedy premiera?
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Nie tak dawno odbyła się premiera Google Pixel 8a. Tańszy model, pozycjonowany niżej od flagowców, dołączył do dwóch Pixeli 8 (wariant podstawowy i z dopiskiem „Pro”) i składanego modelu Google. W kolejnej generacji rodzinka telefonów twórców systemu operacyjnego Android się jednak powiększy. Dzięki najnowszym informacjom, smartfony Google Pixel 9 właściwie nie mają już przed nami żadnych tajemnic. Będą trzy warianty, będzie nowy design, a my znamy już też ich specyfikację.

Topowy model, ale wciąż kompaktowy? Proszę bardzo! Większy wybór smartfonów Google Pixel 9

Dotychczas telefony Google Pixel (bez literki „a” wskazującej na tańszy model, a także nieskładane) występowały w dwóch wersjach. Podstawowa miała nieco słabszą specyfikację, przede wszystkim brakowało w niej teleobiektywu. Jeśli chcieliśmy wybrać jednak najlepiej wyposażony model, konieczne było wybranie Google Pixel w wersji Pro, co wiązało się z większym wyświetlaczem i całą obudową. Nie każdemu taki stan rzeczy musi natomiast odpowiadać. W przypadku Google Pixel 9 oferta zostanie jednak nieco poszerzona, zacznie bardziej przypominać portfolio smartfonów Apple.

Google Pixel 9 pojawi się w trzech wersjach – w tym lepszej wersji „Pro” i większym wariancie „Pro XL”.

Możemy tu zobaczyć spore podobieństwo do oferty iPhone’ów. Tam lepszy model też opisany jest jako „Pro”, a najmocniejszy, duży wariant to „Pro Max”. W gamie Apple znajdziemy jednak również model iPhone 15 Plus – czyli wersję słabsza, ale większą. Nie wydaje się jednak, aby był to najchętniej wybierany model.

Google Pixel 9
Google Pixel 9, Google Pixel 9 Pro, Google Pixel 9 Pro XL

W przeciwieństwie do telefonów Apple, smartfony Pixel 9 nie będą jednak aż tak różnić się pod względem specyfikacji. Największe zmiany w wersji Pro to lepszy zestaw aparatów, czy wsparcie technologii UWB. Tył będzie też wykończony matowym szkłem (w Pixel 9 jest błyszczące), nieco inny ma być też wyświetlacz. Być może oznacza to choćby wyższą jasność maksymalną, czy podniesioną rozdzielczość.

Póki co wiemy tylko, że Pixel 9 i Pixel 9 Pro mają AMOLED-y z częstotliwością odświeżania 120 Hz. Różna ma być też pojemność pamięci RAM, co może wpływać na nieco lepszą wydajność droższych odmian. W Google Pixel 9 Pro XL dostajemy to, co w Pixelu 9 Pro, a do tego większy ekran.

Znamy sporą część specyfikacji serii Google Pixel 9

Różnice między poszczególnymi odmianami modelu Pixel 9 najlepiej zobaczyć możemy, gdy zbierzemy je w formie tabeli:

Google Pixel 9Google Pixel 9 ProGoogle Pixel 9 Pro XL
EkranAMOLED, 6,24″AMOLED, 6,34″AMOLED, 6,73″
Częstotliwość
odświeżania
120 Hz120 Hz120 Hz
ProcesorGoogle Tensor G4Google Tensor G4Google Tensor G4
Pamięć RAM12 GB16 GB16 GB
Pamięćod 128 GBod 128 GBod 128 GB
Aparatgłówny + szeroki kąt3x 50 MP, w tym teleobiektyw z zoomem x53x 50 MP, w tym teleobiektyw z zoomem x5
Obsługa UWBtaktak
Wykończeniebłyszczące pleckimatowe pleckimatowe plecki
Obudowadwie tafle szkła z metalową ramką, IP68dwie tafle szkła z metalową ramką, IP68dwie tafle szkła z metalową ramką, IP68
Specyfikacja Google Pixel 9

Do tego z pierwszych zdjęć wynika, że obie odmiany oznaczone jako „Pro” i „Pro XL” mają nieco bardziej zaokrąglone narożniki obudowy. W nich wyspa aparatów, która w Pixelach 9 dostała nowy kształt, znacznie bardziej odstaje też poza obudowę. Wydaje się więc, że specyfikacja wszystkich trzech modeli Google będzie bardzo mocna, choć odmiany „Pro” są nieco lepsze, wyróżniają się też nieznacznie wyglądem.

Google Pixel 9
Różne generacje Google Pixel, od lewej: Pixel 9 Pro, Pixel 9, Pixel 8, Pixel 7

Data premiery nie jest jeszcze potwierdzona. Wszystko wskazuje jednak na to, że Pixele 9 zadebiutują w październiku tego roku. Wtedy też poznamy Androida 15 w pełnej krasie. Google przyzwyczaiło nas już do premiery flagowych smartfonów oraz nowej wersji systemu operacyjnego w tym samym czasie. Przed tą data możliwe, że światło dzienne ujrzy jeszcze jeden smartfon – druga generacja Google Pixel Fold.

Google Pixel 9 zadebiutuje w trzech wersjach
Google Pixel 9 i iPhone 15 – porównanie ekranów

Informacje i zdjęcia nowych Pixeli 9 pochodzą z kilku źródeł: rosyjskiego serwisu, na który powołuje się też serwis AndroidAuthority. Ze zdjęć wynika, że nowe Google Pixel mogą być bardzo zbliżone pod względem bryły do nowych iPhone-ów.

Telefony Google Pixel

Może zainteresują Cię też inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.