Google Pixel 8a – są już pierwsze zdjęcia i przecieki specyfikacji. Kiedy premiera?

26.09.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Google Pixel 8a – są już pierwsze zdjęcia i przecieki specyfikacji. Kiedy premiera?
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Smartfony Google Pixel z całkiem niezłym skutkiem konkurują zarówno z Samsungami Galaxy S, jak i iPhone’ami. Nic dziwnego, są naszpikowane technologią, świetnie wykonane, mają dobre aparaty i ekrany. Klienci szukający nieco tańszego urządzenia mogą natomiast wybrać model z literką „a” w nazwie. Pierwszym przedstawicielem tańszych telefonów Google był Pixel 4a, teraz czekamy na pojawienie się modelu Pixel 8a. Wcześniej zadebiutują jednak pełnoprawne modele ósmej generacji. Także o tańszym telefonie pojawiają się już jednak pewne pogłoski.

Wczesna wersja Google Pixel 8a na zdjęciach

Nadchodzący Google Pixel 8a pojawił się na zdjęciach na koncie @yabhishekhd w serwisie X (dawniej: Twitter). Dzięki nim zobaczyliśmy możliwy wygląd, choć prawdopodobnie to dopiero prototyp. Leakster zdradza też, że w Pixelu 8a pojawi się procesor Google Tensor G3, czyli teoretycznie ten sam, co w droższych odpowiednikach. Jednak układ w Pixel 8a będzie najprawdopodobniej jego okrojoną wersją o obniżonym taktowaniu.

Google Pixel 8a
Google Pixel 8a

Trudno nie odnieść wrażenia, że Google Pixel 8a zaprezentowany na zdjęciach wygląda… tak, jak poprzednicy. Widzimy tył z charakterystycznym, odstającym paskiem biegnącym w poprzek górnej części obudowy. Już tradycyjnie to miejsce na aparaty fotograficzne. W Pixelu 8a będą najpewniej dwa obiektywy, tak samo jak w Google Pixel 8. Trzy obiektywy z tyłu (czyli z dodatkowym teleobiektywem do zbliżenia optycznego) mamy dopiero w najdroższych smartfonach z dopiskiem „Pro”.

W porównaniu z poprzednikami, Google Pixel 8a jest natomiast o wiele bardziej obły. Zaokrąglone rogi telefonu mogą oczywiście mieć jakieś znaczenie dla ergonomii i dobrego chwytu. Moim zdaniem jest to jednak „sztuka dla sztuki”. Producenci raz zaokrąglają krawędzie, by po pewnym czasie zaproponować „nowatorski” design z bardziej ostrymi narożnikami.

Google Pixel 8a może odróżniać się od droższych modeli najnowszej generacji sposobem wykończenia plecków. Wyciek zdjęć pokazany na X/Twitterze pokazuje błyszczący tył. Podobnie wyglądał w obecnie sprzedawanym Google Pixelu 7a. Kolor niebieski może się podobać lub nie – na pewno pojawi się jednak sporo wariantów kolorystycznych.

Data premiery Google Pixel 8a

Pamiętajmy, że do premiery Google Pixel 8a pozostało jeszcze sporo miesięcy. Zapewne poznamy go jednocześnie z drugą generacją składanego Pixela Fold. Premiery spodziewamy się podczas wydarzenia Google I/O w 2024 roku. Póki co czekamy na premierę Google Pixel 8 i Pixel 8 Pro. Ta odbędzie się już za kilka dni. Wtedy poznamy też najnowszy procesor – Tensor G3, który trafi następnie do Pixela 8a.

Zdjęcie główne: 9to5Google (Google Pixel 7a)

Może zainteresują Cię także inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.